Aysal: TT Arena'ya Kapalı Spor Salonu yolda

Galatasaray Yıllık Olağan Genel Kurulu 685 kulüp üyesinin katılımıyla bugün, (30 mart 2013) Lütfü Kırdar Kongre Merkezi'nde yapıldı. Borçlardaki azalmanın yanısıra Başkan Ünal Aysal'ın taraftra müjdesi; TT Arena'nın yanına yapılması planlanan KAPALI SPOR SALONU!
Şampiyonlar Ligi'nden 45 milyon lira gelir
Konuşmasında UEFA Şampiyonlar Ligi'nden bu yıl (şimdilik) 45 milyon lira gelir elde edildiğini belirten Başkan Ünal Aysal sözlerini şöyle sürdürdü; "Çarkların dönmesini sağlayıp, başarıyı sürekli hale getirecek verimliliğe ulaşmak için önümüzde 4 temel mesele vardır. Sportif başarı, mali güçlenme, idari modernleşme ve lider markamızın güçlendirilmesi hedeflerinde yıl yıl plan haritamızı çakırdık. Birikmiş sorunları bir günde çözemeyeceğimiz için bir öncelik sırası belirledik. Özellikle futbolda sportif başarı olmaksızın, başta birikmiş mali sorunlar olmak üzere diğer meseleleri çözmek neredeyse imkansız. Geride kalan sezonda 18. lig şampiyonluğumuzu kazandık ve bu yıl UEFA Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale kadar yükseldik. Bu başarılar, diğer hedeflerimize gitmemiz için önümüzdeki kapıları da açmıştır. Başarıların olağanüstü bütçelerle değil, akıllı seçimlerle gerçekleşmiş olması bizim için ayrıca sevindiricidir. Aynı transfer başarısını bu yıl da tekrarladığımız kanısındayım. En konservatif hesapla bile takımımızın değeri artmıştır. Lig şampiyonluğu sadece bir heyecan yaratmakla kalmadı, aynı zamanda önemli bir gelir artışı yarattı. Maçlarımıza olan ilgi yükseldi ve ortalama izleyici sayımız 47 binlere çıktı. 90 milyon liranın üzerinde bilet geliri elde ettik ve Avrupa'nı bu sıralamada 8. duruma geldik. Biletlerimizi kendimiz satmaya başlayarak bu operasyondan ayrıca 8,5 milyon lira tasarruf sağladık. Yayın gelirlerimiz 44 milyon 880 bin liradan, 81 milyon 600 bin lira seviyesine çıktı. Şampiyonlar Ligi performans gelirimiz de şu anda 45 milyon liranın üzerindedir. Ayrıca Şampiyonlar Ligi'ndeki çeyrek final başarısı, Galatasaray'ın marka değerine de büyük katkı sağlamıştır. Bu başarıya emek veren tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum."

Kapalı Spor Salonu

TT Arena'ya Kapalı Spor Salonu geliyor.

Başkan Ünal Aysal, Türk Telekom Arena'nın yanına bir kapalı spor salonu yapmak için gerekli izinleri yıl sonuna kadar almayı hedeflediklerini belirtirken, stattaki 'Aslanlı Yol' bölgesi için de önemli bir projeleri olduğunu anlatarak, ''O yola 40 bini aşkın granit plaket konabilecek. İki ayrı ebatta olacak ve alacak taraftarların isimlerinin yazılacağı granitlerin 1200 liradan başlayan fiyatlarla satılacak" dedi.

Aslanlı Yol 2013


Başkan Ünal Aysal sözlerini, "Galatasaray dışında hiç bir güç Galatasaray’ımıza zarar veremez. Kıskanacaklar. Varsın kıskansınlar. Saldıracaklar. Varsın saldırsınlar. Ama bilsinler ki: Misyonumuz neyi emrediyorsa. Vizyonumuz ne kadar büyükse. Oraya kadar gideceğiz. Birlikte, el ele, omuz omuza'' diyerek tamamladı.

Borç 100 milyon USD azaldı
Mali konuda Adnan Nas : "31 Aralık 2012 Tarihi itibariyle Konsolide Borç-Alacak Tablosuna göre; muaccel (vadesi geçmiş ödenmemiş) borcun 17.8 milyon USD, kısa vadeli net borcun 116.2 milyon USD, uzun vadeli net borcun 86.1 milyon USD olmak üzere toplam 220.1 milyon USD’na indiğini açıkladı. (18 Mayıs 2011 tarihinde bu rakam 315.2 milyon USD )." dedi.