Galatasaray 3 Kayserispor 0


Süper Lig 9. hafta mücadelesinde Galatasaray Kayserispor'u 3-0 yenerek puanını 18'e yükseltti ve liderliğini sürdürdü. Karşılaşmanın gollerini 7 dakikada Umut Bulut, 31. dakikada Cris ve 35. dakikada Burak Yılmaz kaydetti.


Galatasaray etkili ve istekli başladığı müsabakada özellikle savunma arkasına atılan toplarda mutlak fırsatlar yakaladı. Burak Yılmaz'ın ilk dakikalarda ağlara gönderdiği top ofsayt olduğu için sayılmazken, aslında ekibimiz açık bir mesaj veriyordu; gol geliyor.

Dakika 7'yi gösterdiğinde Umut Bulut'un savunma arkasına sarkıp güzel bir kafa ile tamamladığı pozisyon gol oldu,1-0. Baskılı oyun anlayışımız ilk meyvesini vermişti. Ardından Amrabat'ın 90'a giden şutunu kaleci çıkardı ancak 31. dakikada Cris'in savunma arkasına sarkıp vurduğu kafa skoru 2-0'a getirdi. İkinci golün ardından yine bir ara pası ve bu kez kaleciye karşı karşıya kalan Burak Yılmaz topu plase ile ağlara gönderdi, 3-0.

İkinci yarının tamamında dengeli ve kontrollü bir futbol oynayan Galatasaray izledik skoru korumak ön plandaydı. Mutlak pozisyonlar bulduk ve kalemizde birkaç pozisyon da gördük. Ancak ilk yarıya oranla daha kontrollü bir futbollla maçı tamamladık.


Karşılaşmanın özet videosu için bekleyiniz...