Fatih Terim Basın Toplantısı

Galatasaray'ın Bursaspor'u 3-2 mağlup ettiği karşılaşma sonrası Teknik Direktör Fatih Terim basın toplantısı düzenledi. Maç analizi ve transferin konuşulduğu toplantıda Terim;


Basın toplantısına Bursaspor'u mücadelesinden ötürü tebrik ederek başladı.Milli Takım maçları öncesi verilen araya lider olarak girmenin avantajına değinen Terim, futbolcularımızı da kutladı.

Transfer konusunda: "İnşallah 5 Eylül gelir, hepimiz rahatlarız. O kadar çok bilgi kirliliği var ki, hayatımızda tanımadığımız oyuncuları da alıyoruz, anlatılır gibi değil. Eskiden kızıyordum, ama şimdi en az suçlu basını görüyorum. Bazı şeylere daha yeni vakıf oluyorum. Her taraftan bir haber çıkıyor. Aklımızda olmayan bir sakatlıktan dolayı, stoper almayı düşünüyoruz. Mümkünse Şampiyonlar Ligi'nde faydalanmak için yarın saat 17.00'ye kadar alacağız. Olmazsa 5 Eylül'e kadar süreyi değerlendirmek istiyoruz. Şu anda adayları aşağı yukarı üçe indirdik. Şimdi ben de Florya'ya gidiyorum ve geceyi orada geçireceğiz. Bu 24 saati en iyi şekilde değerlendirmeliyiz.
Yarın ciddi çalışılması gereken bir süreç var. Bitmesi lazım. Eğer isim soracak olursanız, birçok isim değil, bir tane alacağız. Kendimize göre her zamanki gibi titiz davranıyoruz. Bazen çok transfer yapmak istersiniz, o transfer sizi isteğinizden başka yönlere çevirebilir. Karakteriyle, tecrübesiyle, yapacağı katkıyla değerlendirip, teknik ve ekonomik olarak dikkatli davranıyoruz. Şanssızlığımız, Ujfalusi'nin sakatlığının son üç güne denk gelmesi. Aklımızda hiç olmayan bir gelişme. Bizim için çok önemli bir oyuncu. Sadece teknik veya karakter olarak değil, aynı zamanda defansı idare eden, liderlik yapan. Ama oluyor, hayat da devam ediyor. Devre arasına kadar faydalanamayacağız gibi gözüküyor. Hayırlısıyla doğru bir transfer yapmayı istiyoruz” şeklinde konuştu.

Transferde önceliklerinin stoper olduğunu belirten Terim, “Şu anki önceliğimiz stoper; fakat bazen öyle gelişme olur ki, her şey değişebilir. Futbol değişkenlik gösteren bir oyun. Gökhan'a, Dany'ye ve Semih’e de güveniyorum; ama biri sakatlanırsa yedeğimiz yok. Başka bölgeden de monte etmeyi düşünmüyorum” sözleriyle konuşmasını sürdürdü.

Fatih Terim, bir basın mensubunun, maç sonunda, Kolo Toure’nin olası bir transferi için yardımcı olabileceğini söyleyen Emmanuel Eboue’nin açıklamalarını hatırlatması üzerine şu yanıtı verdi: “Temastayız onunla zaten. Kolo Toure ile ilgileniyoruz, müsait olursa düşünüyoruz.”


Necati Ateş'in Eskişehirspor'a transferi konusunda; “Necati'yi teknik heyet olarak vermek istemedim. Yönetim de istemedi; ama Necati bizim evladımız. Yaptığı işe göre bence bugüne kadar az para kazanmıştır. Biz onun dileğini yerine getirdik. Helali hoş olsun. Geldi, helalleştik. Geçen sene bize çok katkısı olan bir oyuncu. Onu Galatasaray’a da ben almıştım. Hiç gönlüm razı değildi; ama bazı şeyleri izah edince, onun menfaati daha ağır bastı bu sefer, ben de ona anlayış gösterdim, kulübümüz de anlayış gösterdi. İnşallah Eskişehirspor'da başarılı olur.” dedi.