Van Depremine Galatasaray'ın yardım eli uzanıyor

23 Ekim Pazar günü Van’da meydana gelen ve birçok yurttaşımızın hayatını kaybettiği deprem sonrası, yaralanan ve olumsuz koşullarda yaşamlarını devam ettiren yurttaşlarımız için Galatasaray Spor Kulübü’nün organize ettiği yardım tırı dün akşam saatlerinde bölgeye hareket etti. Yönetim Kurulu Üyelerimizden Sedat Doğan ve Emir Sarıgül de bölgeye gönderilecek yardım malzemelerinin tıra yüklenmesi sırasında hazır bulundu.


ÇARŞAMBA GÜNÜ DİĞER TIR DA YOLA ÇIKIYOR

Galatasaray'ın düzenlediği yardım kampanyasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Sedat Doğan,

"Acı haber bize ulaşır ulaşmaz, Galatasaray refleksini gösterek, derhal başkanımızın talimatıyla beraber Sayın Emir Sarıgül’le koordine olarak, bir tır organize etmeye karar verdik. Bu çerçevede yönetim kurulu üyelerimizi bilgilendirdik. Hem gıda hem giyecek yardımı yapabileceğimizi gördük. Emir Sarıgül kardeşimiz de Van valisiyle irtibata geçti ve afet bölgesinde ihtiyaç olan eksikleri tespit ettiler. Bizde 2 tır hazırlamaya karar verdik, biri bugün yola çıktı, diğeri de Çarşamba günü yola çıkacak. Çarşamba günü yola çıkacak olan tıra taraftarlarımızın da destek vermesini arzuladık, onlara da davette bulunduk. Galatasaray, hem yonetimi hem de taraftarıyla oradaki kardeşlerimize destek olacaktır" dedi.


MAÇ HASILATININ FAZLASINI GÖNDERECEĞİZ

Spor Toto Süper Lig'de oynayacakları Gaziantepspor maçı hasılatının Van'a gönderilmesinin mümkün olmadığının açıklayan Doğan,

"Hasılata bağlı olmadan bir organizasyon içerisindeyiz. Bir maçta toplayacağımız hasılattan çok daha fazlasını başkanımızın talimatıyla hazırlıyoruz. Hasılatı birebir yollamız mümkün değil çünkü bankalarla çeşitli anlaşmalarımız var. Oradan elde edeceğimizin çok daha üzerinde bir rakamı sayın başkanımız tahsis ettirmiş durumda. Kendi elimizde bulunan mont, kaban, atkı, bere gibi, hem de kendi elimizde olmayan battaniye, kuru gıda gibi malzemelerin bedelini ödeyerek bölgeye sevk ediyoruz" açıklamasında bulundu.
Yorumlar