TT Arena'da kadın ve çocuklara ayrılan kontenjan

TFF tarafından hayata geçirilen "Kadınlar ve 16 yaş altı çocukların müsabakalara ücretsiz girmeleri" projesi kapsamında federasyon tarafından detaylı açıklama yapıldı. Proje kapsamında kadın ve çocukların ayrı bir tribünde olmayacağını, tribüne her yaştan kadın, erkek ve çocuklar girebildiği gibi, aileler ve birlikte maç izlemek isteyenler hep birlikte müsabakayı seyredebilecekleri belirtildi.Öte yandan Galatasaray bu proje için Türk Telekom Arena'da Kuzey Kale Arkası ve Güney Kale Arkası'nda 1940 adet kontenjan ayırdı. (resmi yazı) Kontenjan kapsamında 16 yaşın altındaki çocuklar velileri ile ücretsiz biletlerden talep edebilecek.

Ücretsiz giriş nasıl gerçekleşecek?

Maç günü Türk Telekom Arena'da mevcut olan bilet gişesinden kimlik fotokopilerini vermek suretiyle, kendi isimlerine bilet bastırılacaktır. Kadın ve 16 yaş altındaki çocukların biletleri ile gişeyi geçmesi mümkündür. Biletsiz hiç bir seyirci maça alınmayacaktır.  Kadın ve 16 yaşın altındaki çocuklar bu biletler için her hangi bir ödeme yapmayacaktır. Kontenjandan ayrılan biletler için federasyon tarafından kulübümüze bilet başına 50 lira ödenecektir.

Proje hakkıında TFF detaylı açıklaması için tıklayınız.

  •  Kadınlar ile 2011 yılında oynanacak maçlarda, annelerinin yanlarında olması koşulu ile 01.01.1999 tarihinde ve daha sonra doğmuş çocuklar ücretsiz izleyebilecek. 2012 yılında oynanacak müsabakalarda ise annelerinin yanlarında olması koşulu ile 01.01.2000 tarihinde ve daha sonra doğmuş çocuklar ücretsiz izleyebilecek. 
  •  Kadınlar yanlarında resmi kimlik yerine geçer bir belge (TC Nüfus Cüzdanı, pasaport veya ehliyet), çocuklar ise TC Nüfus Cüzdanı bulundurmak zorundadır.

Buna istinaden; 

1- Stadyuma biletsiz seyirci alınmayacak ve biletler bedelsiz olarak bastırılacaktır.

2-Biletlerin dağıtımı stadyum gişelerinden yapılacaktır.

3-İnternetten bilet talebi yapılamayacaktır.

4- Alınan biletlerin kontrolü, turnike girişlerinden (a) ve (b) bentlerinde belirtilen esaslarla yapılacaktır.

5- Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu bünyesinde bulunan veya denetiminde olan sosyal amaçlı çocuk yuvaları ve yetiştirme yurtları kanalı ile müsabakalara getirilmek istenen 01.01.1999 tarihinde veya daha sonra doğmuş çocuklar için, Yurt Müdürlükleri tarafından Valiliklerden izin alınması gerekmektedir. Yurt Müdürlükleri, Valilik onayı alındıktan sonra, o müsabakada bulunacak çocuk ve görevlilerin listesini ev sahibi kulüplere bildirecek ve kulüpler tarafından verilecek biletler ile müsabakaların izlenmesi sağlanacaktır. Bu kurumlar tarafından getirilecek çocukların yanında refakat edecek görevlilerin de kadın olması zorunludur.

6- Engelli kadınların refakatçilerinin de kadın olması zorunludur. Yaş sınırlarına uyan engelli çocukların annelerinin refakatinde olması zorunludur.

7- Misafir takımların kadın ve çocuk taraftarları da yukarıda belirtilen kriterlere, TFF düzenlemeleri ile getirilmiş kontenjan sınırlamalarına uymak ve ev sahibi takım taraftarlarıyla farklı tribünde olmak koşuluyla seyircisiz oynanan müsabakaları izleyebilirler.

bu uygulama hakkındaki düşünceniz nedir?

Yorumlar