Arda Turan Atletico Madrid' te

Yaklaşık bir senedir konuşulan Arda Turan'ın Atletico Madrid transferi dün resmiyet kazandı. 9 Ağustos 2011 günü Atletico Madrid başkanı ve yöneticileriyle görüşen yönetimimiz 12 milyon euro bonservis bedeli (artı 1 milyon euro-500 bin euro) karşılığında Atletico Madrid ile anlaştı.

Arda Turan ile 4 sezonluk anlaşma sağlayan A. Madrid, Arda'ya yıllık 2,5 milyon euro ödeyecek.


Arda Turan basın toplantısı için tıklayınız

Atletico Madrid Şampiyonlar Ligine katılırsa 1 milyon euro, UEFA Avrupa Ligine katılırsa 500 bin euro ekstra para ödeyecek ve rakam 13 milyon euro veya 12,5 milyon euro olacak.


Öte yandan Atletico resmi internet sitesinden Arda Turan transferini duyurdu.

Galatasaray kulübü de yaptığı açıklamada;

Profesyonel Futbolcumuz Arda Turan'ın Atletico Madrid'e transferi konusunda mutabakata varılmıştır. Taraflar, Atletico Madrid'in bu transfer karşılığında Galatasaray A.Ş.'ye 12.000.000 Euro transfer bedeli ve 1.000.000 Euro bonus ödemesi yapması ve Arda Turan'ın bir Türk Kulübüne transferi halinde Galatasaray A.Ş.'ye öncelikli alım hakkı tanınması konusunda anlaşmışlardır.


İfadelerine yer verdi.


Arda Turan 11 Ağustos 2011 perşembe sabahı bir basın toplantısı düzenleyecek ve cuma günü Madrid'e giderek sağlık kontrolünden geçecek. 16 Agustos 2011 salı günü Atletico Madrid'e imza atacak.


Yorumlar

  1. Arda Turan'a Atletico Madrid'te başarılar diliyoruz. Bu zamana kadar sergilemiş olduğu performansı La Liga da sergileyeceğine inanıyoruz.

    YanıtlaSil
  2. Arda Turan perşembe sabahı bir basın toplantısı düzenleyecek ve cuma günü Madrid' te sağlık kontrolünden geçecek.

    16 Ağustos 2011 salı günü Atletico Madrid'e imza atacak.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder