Liverpool'un aklı TT Arena'da kaldı

Kırmızılar’ın genel müdürü Ayre, G.Saray maçı öncesi Arena’da inceleme yaptı. İngiliz yöneticiler ise Ada medyasına “Akustiği, Anfield’in tutkulu taraftarları için biçilmiş kaftan. Yenildik ama önemli bilgiler aldık” dedi.

Galatasaray’ın, Ali Sami Yen Stadı’nın arsası karşılığında üst kullanım hakkını devraldığı Türk Telekom Arena,  Avrupa kulüplerine parmak ısıtırken, bunlardan sonuncusu, geçtiğimiz günlerde Sarı-Kırmızılılar’ın karşılaştığı köklü İngiliz kulübü Liverpool oldu.

Cimbom’un 3-0 galip geldiği karşılaşmada tribünleri dolduran taraftarların oluşturduğu estetik ve akustik şölenden etkilenen ‘Kırmızılılar’, mabedleri olan Anfield’in restorasyonunda Arena’yı örnek alacak. İngiliz medyasında öne çıkan haberlere göre, daha maçtan önce ünlü stadın methini duyan İngiliz yöneticiler, stat müdüründen bilgi aldı.


Liverpool Kulübü Genel Müdürü Ian Ayre’nin bu konuyla yakından ilgilendiği ve stadın teknik özelliklerini hem görsel, hem de planlar üzerinde incelediği bildirildi.

TT Arena’ya sponsor olan Türk Telekom, Pegasus ve Ülker gibi şirketler hakkında da detaylı olarak bilgi aldı. 52 bin 695 kişilik kapasitesiyle, muhteşem bir akustiğe sahip olan stadın Liverpool’un tutkulu taraftarı için biçilmiş kaftan olduğu belirtildi.

Yöneticilerin bile “Maçı kaybettik ama stadla ilgili önemli bilgiler elde ettik” görüşünde olduğu vurgulandı. Arena’nın, Liverpool Kulübü’ne bu konuda iyi bir rol-model olacağı da belirtiliyor.
htspor/necati mete

Yorumlar