Fatih Terim: Herkes haddini bilecek

Teknik Direktör Fatih Terim, takımımızın İngiltere’nin Liverpool ekibiyle yaptığı hazırlık maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim, yönetimde Felipe Melo'nun transferi nedeniyle oluşan görüş ayrılıkları sonrası istifa kararı aldığı şeklinde basına yansıyan haberlerin hatırlatılması üzerine

”Benim hayatımda isteyeceğim en son şey Galatasaray'a zarar vermektir. Hangi konumda olursam olayım, bugün olduğu gibi, Galatasaray'a zarar vermemek için uğraş vereceğimden kimsenin şüphesi olmasın. Böyle bir atmosferde, Galatasaray'ın bana ihtiyacı olduğu günlerde, ben buradayım. Benim ağzımdan duymadığınız sürece de bu tip haberlere itimat etmeyin. Bu sıkıntılar olacaktır ama bize yakışan, sorunları kendi içimizde halletmektir. Yönetim kurulu masasına 15-20 kişi oturursa yapacak bir şeyimiz yok. Yönetim masasında toplantılar devam ederken, birkaç gazeteci var gibi. Kendi içimizde halletmeliyiz bazı şeyleri.”

“Ben Galatasaray'da hocayken, 1996'dan itibaren başkanlarımın haberi olmadan bir tek şey yapmadım. Benim yetki alanım açık. Transfer yapmak benim yetkim değil. Bana sorarlarsa müdahale ederim. Onun dışından anlamam'' dedi.

“Ücretleri dolara çevirirseniz daha etkileyici rakamlar çıkabilir. Eski İtalyan Lireti'ne de çevirebilirsiniz. Bugüne kadar transfer rakamlarını yorumlarken stopaj vergisini ekleyeni ise hiç görmemiştim. Kahramanlığı başka yerlerde yapalım. Doğrularda yapalım, yalanlarda, yanlışlarda değil. Başkanın transferden haberi yok mu!. Ali Dürüst'e talimatı kendisi vermiştir. İkinci başkandır kendisi. 23 milyon Avro'ya alınmış oyuncuyu 1,5 milyon Avro'ya alıyor, üstüne bir de hakaret görüyor. Bu nasıl bir anlayış.''

Felipe Melo'nun iyi bir oyuncu olduğunu dile getiren Teknik Direktör Fatih Terim, 2010 Dünya Kupası'nda Brezilya Milli Takımı'nda forma giymiş, son 4 yılında 130'a yakın maça çıkmış bir isimden bahsedildiğini anlattı.

İtalya'da transfer rekortmeni oldu. İyi bir oyuncu. Ne kadar iyi oyuncu alırsanız alın, tutacak diye bir kaide yok. Hepimiz hata yapabiliyoruz. Bence bugün o mevkide oturacağını göstermiştir. İyi bir oyuncudur. O da hırslanmıştır. O da gazeteleri okuyor. Daha itidalli ve sakin transferlerimizi takip edelim. İnanıyorum ki sezon sonuna kadar Galatasaray'da önemli işler yapacaktır. Çok faydalı olacak bir ön libero aldığımız kanaatindeyimdiye konuştu.

“Ben Galatasaray'a geldiğim gün, ‘Hiçbir yabancıyı istemiyorum’ diyebilirdim. Buna hakkım vardı. Kimse bana kızmazdı. Ama bazılarını denemek istediğimi söyledim. ‘Baros'u da kazanabilirsek kazanırız’ dedim."


Herkes haddini bilecek
“Biz yeri gelirse dikiliriz. Sadece teknik direktör değilim. G.Saray’da divan üyeliğini hak etmiş biriyim. Yuvama gelmişim. 30 yaş ufaklara ‘siz’ diyebilecek kadar futbol ailesini tanıyan erdemde bir insanım. Dolayısıyla herkes haddini bilecek. Eboue sadece bir bek değil. Önde solda orta sahada oynayan bir isim. Başkan arkadaşlara yetki verirse olur. Olmazsa başkasıyla görüşürüz. Şu hesabı yapıyorlar mı? Selçuk sıfır mı, Ceyhun sıfır mı, Elmander sıfır, Melo 1.5 mu, Muslera’ya 4 milyon veriyoruz? Ujfalusi’ye verdik 1.5. Ne etti 7... Benim öyle bir kaderim var. 20’ler 30’lar verilir bir şey olmaz. G.Saray’a zarar verecek son insan benim.

Olağanüstü şartlarda gelen bir yönetim ve teknik heyetiz. Bu şartlarda dalgalanma doğal. Dalgalandıktan sonra durulmamız da esastır. Umarım bu tip şeyler tekrarlanmaz. G.Saray’ın, vizyonu da misyonu da hiç bitmez. Sıkıntılı günlerin sıkıntılı geçmesi doğaldır. 3-4 senenin hangi şartlarda geçtiğini bilen G.Saraylılar, bu günleri düşünmelidir. Herkes görevi dahilinde taşın altına elini sokmalı. Herkese kendi alanlarında görev düşüyor. Resme bakma yerine, çerçeveye bakmamalıyız. Resme bakacağız, o yüzden büyük fotoğraf da G.Saray her şeyini inşaa ederek yoluna devam edecektir. Kendi aramızda hangi derdimiz varsa orada konuşup, kolkola çıkmalıyız. Herkes rahatça arkasını dönebilmeli."

Yorumlar