Sona doğru: Hiddink Chelsea' ye Drogba Galatasaray'a

Belçika karşılaşması sonrası ayrılık sinyalleri veren A Milli Takım Teknik Direktörü Guus Hiddink ile ilgili gelişmeler İngiliz basınında artarak devam ediyor. Chelsea takımının başkanı ve sahibi Roman Abramovich' in Hollandalı teknik adama yakın bir zaman içinde teklif götüreceği ve TFF' den izin alacağı konuşuluyor.
dış kaynak: Dailmail gazetesi den haberi inceleyebilirsiniz.

Drogba Adım Adım Galatasaray'a


Öte yandan günlerdir süren Drogba transferinde resmi ağızlardan yapılan açıklamalar heyecan yarattı.Galatasaray Lisesi mezunları, dün geleneksel Pilav Günü’nde bir araya geldi.

Başkan Ünal Aysal;  "Drogba’ya biz talip olmamıştık. Birileri (basın) ortaya attı. Biz sonradan, “Olabilir, ilgilenelim” dedik. Şimdi de transferini gerçekleştirmek için çalışıyoruz" dedi.Gözler Roman Abramovich'de


Adnan Öztürk Drogba konusunda açıklamalar yaptı. Daha önce oyuncuyla her konuda anlaşmaya vardıklarını ve Roman Abramovich’in kararını beklediklerini söyleyen 2. başkan, yine benzer sözler sarf etti. Bazı basın organlarında çıkan, “Hiddink, Chelsea’nin başına geçerse Drogba kalacak” yönündeki haberleri hatırlatan Adnan Öztürk, “Chelsea’nin başına Hiddink kadar Rijkaard’ın da geçme durumu var.

Ancak takımın başına hangi teknik direktörün geleceği hiç önemli değil. Çünkü Drogba hakkındaki kararı verecek olan Abramovich’tir, teknik direktör değil” diye konuştu. Bu transferi futbolcu bazında bitirdiklerini tekrarlayan Öztürk, “Chelsea kulübü de ikna oldu. Artık Abramovich’in ağzından çıkacak tek bir sözü bekliyoruz. Drogba, Chelsea için sembol olmuş özel oyunculardan biri. Peter Kenyon, bu transferi dakika dakika takip ediyor” diyerek son gelişmeleri aktardı.

Yorumlar