Maça Doğru: Fenerbahçe Ülker - Galatasaray CC


Galatasaray Cafe Crown, Beko Basketbol Ligi playoff final serisi ikinci maçında Fenerbahçe Ülker ile karşılaşacak. Sinan Erdem Spor Salonu’ndaki mücadele, bu akşam (6 Haziran Pazartesi) saat 20.00’dan itibaren Spormax’ten naklen yayınlanacak.

Normal sezonda birbirlerini birer defa mağlup eden iki takımın 0-0’lık eşitlikle başlayan final serisinde ilk galibiyeti alan taraf Fenerbahçe Ülker oldu. Son beş sezonda en düşük skor ürettiği maçta bu sezonun ilk yarısında Abdi İpekçi Spor Salonu’nda Galatasaray Cafe Crown’a 67-56 yenilen Fenerbahçe Ülker, final serisindeki ilk maçtan 81-59’luk skorla üstün ayrıldı. Ve seride 1-0 öne geçerek ev sahibi avantajını korudu.


Galatasaray Cafe Crown, serinin ikinci maçında Fenerbahçe Ülker’i mağlup etmesi hâlinde, seriye 1-1’lik eşitliği getirerek saha avantajını lehine çevirecek.

Serinin üçüncü maçı, 9 Haziran Perşembe akşamı, saat 20.00’da, Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynanacak. Dördüncü maç ise 11 Haziran Cumartesi akşamı, saat 19.00’da, yine Abdi İpekçi Spor Salonu’nda gerçekleşecek. Ve Galatasaray Cafe Crown, her iki maçın biletlerini de günler öncesinden tüketen taraftarının desteğini arkasına alacak.

Yorumlar