İşte Ünal Aysal'ın projeleri

14 Mayıs Cumartesi günü yapılan Olağanüstü Seçim Genel Kurulu'nda Ünal Aysal, kulüp tarihinin en yüksek oyunu alarak (2998 oy) Galatasaray Spor Kulübü Başkanı oldu.

- Ünal Aysal, sportif başarının düzgün bir mali yapılanmadan geçtiğini üstüne basarak belirtiyor. Bu doğrultuda kulüp, ilk olarak kısa vadeli borçlardan arındırılacak. Ekonomik düzenin daha düzgün işlemesi sağlanacak.

- Kulübe ciddi gelir getirecek atılımlar yapılacak. Sportif başarılardan elde edilecek gelirlerin sınırlı olduğunu düşünen Aysal, spor dışında alanlar yaratarak, kulübün kasasını doldurmayı amaçlıyor.

- Cim Bom’un yeni başkanı, özellikle futbol konusunda çok iddialı. Aysal, dünyaca ünlü yıldızlara Sarı-Kırmızılı formayı giydirip, eski günlerdeki gibi yenilmez bir armada yaratmayı planlıyor.


- Başarının sürekli kılınması da Aysal’ın en önemli hedeflerinden birisi. Galatasaray’ı yeniden Avrupa’nın zirvesine çıkarmak isteyen Başkan, istikrarlı bir yapılanmayla her sene belli bir çıtanın altına düşmeme niyetinde.

- Kulüp, daha profesyonel bir yapıya sahip olacak. Yöneticilerin Florya’dan uzak durması ve futbolu futbol adamlarının kontrol etmesi sağlanacak.

- Aysal ayrıca, camia içinde esen soğuk rüzgârların artık dinmesi için de çalışacak. Bunun yanı sıra tüzüğün de 60 maddeye inmesi için çalışmalar yapılacak. Hazırlanacak yeni tüzüğün, yaklaşık iki ay sonra oylamaya sunulması bekleniyor.

kaynak:fanatik

Yorumlar