Fatih Terim'in yardımcıları: Hasan Şaş, Ümit Davala ve Taffarel

Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim'in yardımcıları belli oldu. Hasan Şaş, Ümit Davala ve Claudio Taffarel, sarı-kırmızılı takımın yeni döneminde yardımcı antrenör olarak görev yapacak.Fatih Terim, yardımcılarını 2000 yılında Uefa Kupası'nı kaldıran efsane kadrodan seçti. Hasan Şaş ve Ümit Davala Galatasaray'ın yeni döneminde Terim'in yardımcıları olurken, kaleci antrenörlüğünü de Brezilyalı eski file bekçisi Claudio Taffarel yapacak.


Fatih Terim, daha önce Milli Takım'da da birlikte çalıştığı Amerikalı kondisyoner Scott Piri'yi de göreve getirmek istiyor. Kızının mezuniyet töreni için Amerika'ya giden Terim'in burada Piri ile bir araya gelmesi bekleniyor.Mondragon'dan sonra bekleneni veremeyen kaleciler ve Aykut, Ufuk gibi isimlerin istenilen performansa bir türlü ulaşamamaları, yıllardır kaleci sıkıntısı çekmemize neden oldu. Taffarel gibi başarılı ve tecrübeli ismin bu sorunu çözmede  fayda sağlayacağına inanıyoruz.

Piri halen, Fransız yıldız Thierry Henry'nin de formasını giydiği Amerika Ligi ekibi Red Bull'un kondisyonerliğini yapıyor.

Terim'in genç yaşta keşfettiği isimlerden Vedat İnceefe'nin de sarı-kırmızılı kulübün altyapısında görev alması bekleniyor.
kaynak:ntvspor

Yorumlar