Türk Telekom Arena'da nice zaferlere

Yıllardır özlemle beklediğimiz stadımız Türk Telekom Arena‘ya dün akşam kavuştuk. Ne yazık ki bu kavuşma tüm taraftarı kapsayacak biçimde olmadı, olamadı. Açılış müsabakalarındaki olası yığılmaları önlemek amacıyla karşılaşma için bilet satışı yapılmadı. Kombine kart sahipleri ve Galatasaray Kulübü üyeleri, davetiyeler v.s yaklaşık 40 bini aşkın kalabalık Arena’ nın açılışında yer aldı. Dileğimiz Türk Telekom Arena’da nice zaferler yaşamak.Kenan Doğulu konseriyle başlayan açılış, dans ve ışık gösterileriyle süslenmiş güzel bir organizasyonla kutlandı. Gelelim karşılaşmaya, hatta karşılaşma öncesine..

Hollanda’nın Eredivisie Live 1 kanalı ve Romanya’nın GSP Tv kanalı “Galatasaray’ın yıllardır özlemle beklediği” stadın açılış karşılaşmasını şifresiz yayınladı. Türkiye’ de ise milyonlar karşılaşmayı bu açılış karşılaşmasını bile canlı izleme fırsatı yakalayamadı. Sebebi ise D-smart platformu ile kulübümüzün yıllar öncesinde yaptığı anlaşma. Bu anlaşmadan kazanılan para ise nerede kullanıldı ? Lincoln transferinde. Lincoln fazla oynayamadan gitti, yayın anlaşması ise hala sırtımızda bir yük olarak kaldı. İşin tuhafı karşılaşma öncesini, gelişmeleri GSTV’den izlemek için ise Digiturk platformuna ihtiyacı var taraftarın. Ayrıca her ay düzenli ücret ödemek gerekir.

Kısacası yıllardır özlemle beklenilen bir organizasyon da bile taraftarın hevesini kursağında bırakan bir anlayış mevcut. Hatta taraftarın değil, müşterinin kursağında da diyebiliriz. Çünkü kulüp için bizler artık “müşteri” ye dönüştük. Ne yazık ki artık her şeyi “maddi kazanç” olarak gören bu yaklaşımın derin “manevi kayıplar” yaşattığını gören, en azından bunu söyleme cesaretine sahip insanlar arıyoruz.

saygılarla seyrantepesporkompleksi.org

Yorumlar