Türk Telekom Arena açılış programı

Yıllardır özlemle beklediğimiz Türk Telekom Arena'ya artık kavuşuyoruz. 15 Ocak 2011 cumartesi saat 14.00'da kapılarını açacak olan Türk Telekom Arena'da gün boyunca devam edecek programda birçok süpriz var.

Toplam 560 kişinin çalıştığı Türk Telekom Arena açılışında düzenlenecek gösteriler saat 18.00'de başlayacak.

Gösteriler, Galatasaray'ın bu güne kadar Ali Sami Yen Stadı'ndaki başarılarını simgeleyen ögelerle süslenecek. Galatasaray'ın sembolü olan ''aslan'' konsepti üzerinden yola çıkılarak hazırlanan multimedya efektleri sahaya yansıtılacak.

Türk Telekom Arena üzerine hegzagon ekran kurularak, gösterilerin tamamı hem yeşil çim üzerine yapılacak ekrana yansıtılacak hem de bu ekranda gösterilecek. Gösteriler için hazırlanan yaklaşık 2 metre çapındaki davullar şovun önemli bir parçası olarak saha ortasında multimedya efektlerin desteğiyle kullanılacak.

Gösteriler Galatasaray'ın maçlarından görüntülerle bütünleştirilirken, gösterinin sonunda takım topluca sahaya çıkacak ve Ali Sami Yen Stadı ruhunun artık tamamen Arena'ya taşındığını simgeleyecek son multimedya gösterisiyle etkinlik tamamlanacak.

Toplam 90 dansçının yer alacağı açılış töreninde Kenan Doğulu da konser verecek.

Açılış gösterilerini hazırlayan Kanadalı Sanat ve Multimedya Yönetmeni Erick Villeneuve, açılışta Galatasaray taraftarlarını beklenmedik bir sürprizle karşılamak istediklerini, ancak gösterinin sporla çok ilgisinin olmayacağını ifade ederek, gösteriler için gerekli olan malzemenin 4 kamyonla İstanbul'a getirildiğini açıkladı.

Villeneuve, yapacakları gösteriye ilişkin şu bilgileri verdi:
''Sahanın ortasında televizyon ekranı gibi beyaz bir ekran olacak ve onun üzerinde yaklaşık 90 dansçımız gösteri yapacak. Onların performansıyla birlikte multimedya olarak ekranda da gösteriler izlenecek. Yukarıdan seyrettiklerinde oldukça güzel bir görüntü ortaya çıkacak. Başka sürprizler var ama onları gelen seyirciler o gün izleyecekler.''14.00'da Türk Telekom Arena ilk misafirlerini ağırlamaya başlayacak.

Saat 18.00'da Kenan Doğulu konseriyle programın ilk bölümü başlayacak. Program boyunca taraftarımızı birbirinden güzel sürprizler bekliyor. Her ne kadar sürpriz olsa da bir kaç ip ucu vermek de sakınca yok. Dünyaca ünlü bir dans grubu, lazer ve havai fişek gösterileri, Ali Kırca ve birbirinden ünlü konukların katılımıyla açılış programı 20.45'e kadar sürecek.
20.45'te Galatasaray-Ajax müsabakasıyla ilk karşılaşma oynanacak.

Karşılaşma sonrası açılış programının ikinci bölümü başlayacak ve 15 Ocak 2011 'in son dakikalarına kadar devam edecek.

Yorumlar