Adnan Polat, Mehmet Ali Birand ve Ali Kırca röportajı

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Adnan Polat, iki usta gazeteci Mehmet Ali Birand ve Ali Kırca ile yeni stadımız Türk Telekom Arena’da bir araya geldi ve merak edilen her konuya açıklık getirdi.

Açılış ile ilgili soruya Türk Telekom Arena’ya hazır bir şekilde geçileceğini ümit ettiğini belirtek yanıt veren Başkan Adnan Polat Ali Sami Yen hakkındaki düşüncelerini ise "Ben Ali Sami Yen'de büyüdüm, ilk maçıma 11-12 yaşındayken gittim. Stadın ilk açıldığı gündü, orada yeni açığın kapalı tribününe yakın olan taraftan girmiştim. Param yoktu, parmaklıkların arasından içeriye girdim. Sırtımda inanılmaz bir ağrı oldu, polis jopla vurdu ve "Çık dışarı" dedi. Sonra vücudumu da geçirip içeri girdim" şeklinde anlattı.Veda organizasyonu hakkında bilgi veren Başkan Adnan Polat, "Yarınki programın içinde eski sporcularımızın müsabakası var. Sağolsun Alp Yalman Ağabey beni de soktu programın içine. Eski sporcularımız, tüm hoca ve sporcularımızı davet ettik. Galatasaray'da görev yapmış tüm başkanlar, tüm yönetim kurulu üyeleri, o listelerde bulunan disiplin kurulu üyeleri, aktif olarak görev yapan tüm Galatasaraylıları davet ettik. Maçtan sonra da bazı etkinklikler olacak. Selehattin Ağabeyin Ali Sami Yen'de konuşmasını çok istedim, o çünkü yaşayan en eski başkanımız. Bana 'Ağlarım' dedi, bende 'Zaten hep beraber ağlayacağız' dedim. Benim arzum, Galatasaraylılara yakışır bir şekilde Ali Sami Yen'i güzel bir şekilde, hatırlanacak bir şekilde, duygu dolu terk edelim" dedi.

Kapanış organizasyonuna ulaaşabildikleri herkesi davet ettiklerini belirten Başkan Adnan Polat, "Fatih Hoca da, Mustafa Hoca da davet edildi, arzu ederlerse futbolcu, arzu ederlerse, hoca olarak katılacaklar, arzu ederlerse tribünde olacaklar. Yarınki şarkıları dinleyince tahmin ediyorum tüm tribünlerin gözlerinden yaşlar gelecek. Ali Sami Yen'den ayrılmak kolay değil, hepimiz oralara yıllarımızı verdik, çok anılarımız var. üzüldüğümüz günlerimiz var, sevindiğimiz günlerimiz var" dedi.

Başkan Adnan Polat, spor kompleksimizin son durumunu "Buranın adı Ali Sami Yen Spor Kompleksi, stadın adı da Türk Telekom Arena. Daha yapılacak çok işi var, tahmin ediyorum bizim arzu ettiğimiz şekile bir sene sonra gelir" şeklinde özetledi.

Başkan Adnan Polat, Türk Telekom Arena’nın açılış organizasyonu ile ilgili olarak da "Özellikle bilet satmak istemedik. 16 bin kombine sattık, beklenti 24 bindi. Bize 200 binin üzerinde davetiye talebi geldi. Tabii bu kadar insanı yerleştirmek de kolay değil. Burası 52 bin kişilik, belki o kadar kişi alamayacağız. Eksiklerimizi hoşgörüyle karşılasınlar, ulaşımda sıkıntılarımız olacak. Ali Sami Yen'in kapanışından sonra Galatasaray Televizyonu'nda sürekli ulaşımla ilgili bilgilendirmeler yapacağız. Galatasaray Televizyonu, açılışa kadar şifreli olmayacak. İnternet sitesinde de bu yönlendirmeleri yapacağız. O gün biraz sıkıntı olabilir. Cendere yolunda stada bağlantı olarak 200 metre mesafe var. Oraya şu anda yürüme yolu yapılıyor. Sanayi Mahallesi'nin olduğu yerden bir yürüme yolu var. Arabayla gelmesinler, yönlendirmeleri dikkate alsınlar. Yaşamadan buranın problemlerini göremezdik" şeklinde konuştu.

Usta gazetecilerin transferlerle ilgili sorularını da yanıtlayan Başkan Adnan Polat, "Necati ve Fatih Tekke'nin isimleri geçiyor ama ikisi de gündemimizde olan futbolcular değil. Ayrıca Serdar Özkan ve Mehmet Batdal kendilerine kulüp bulacak. Paraya şöhrete doymuş futbolcu kesinlikle istemiyoruz, daha çok başarıya aç futbolcuları tercih edeceğiz" dedi.
Polat, yazın transfer döneminde de genç oyuncuları tercih edeceklerini sözlerine ekledi.

kaynak:galatasaray.org

Yorumlar