TT Arena misafir tribünü hakkında açıklama

20 Aralık 2011 tarihinde yayınlanan Fanatik gazetesi haberinde misafir tribünü içinde kalan locaların tehlikede olduğu ve rakip taraftarlarla localar arasında güvenlik önlemi olmadığı belirtilmişti.Yazının bir bölümünü: Herkes heyecan içinde beklerken, yönetim ise kara kara düşünüyor. Çünkü stat yapılırken önemli bir ayrıntı unutuldu. Türk Telekom Arena’da bütün tribünlerin orta bölümü localara ayrılmış durumda ve toplam 157 loca bulunuyor. Misafir takım taraftarlarının bulunacağı tribünün içinde de localar yer alıyor ve bu iki bölümü birbirinden ayıracak bir engel de bulunmuyor. yazının tamamını okumak için tıklayınız. (yeni sayfada açılır)

Gelelim kulübümüzden yapılan resmi açıklamaya: Son günlerde, bazı medya organlarında 15 Ocak 2011’de açılacak olan yeni stadımız Türk Telekom Arena’da deplasman tribününün yer aldığı bölümdeki localar ile ilgili birtakım haberler yer almıştır.

Bahsi geçen haberlerde Türk Telekom Arena’da rakip taraftar tribünün yer aldığı bölümdeki localarda herhangi bir güvenlik önlemi bulunmadığı ve bu sorun çözülemediği için de burada bulunan locaların kaldırılabileceğine dair bir çalışmamızın olduğu söylenmiştir.

Türk Telekom Arena projesinin en başından bu yana bahsedilen alanlar bilinmektedir. Türk Telekom Arena’da oynanacak maçlarda, rakip taraftar tribünün tamamen dolmasını beklediğimiz maçlarda, bahsedilen locaların sahipleri başka alanlarda misafir edilecektir. Bu bölümdeki locaların kaldırılması söz konusu olmadığı gibi, buralarda loca alan hak sahipleri de bu işleyişten haberdardır.

Yorumlar