TT Arena insanlık suçu sayılmalı!

Türk Telekom Arena taraflı tarafsız herkesi etkilemeye devam ediyor. İşte Habertürk Spor'dan Yavuz Semerci'nin kaleme aldığı o izlenimler..

Televizyonda seyretmekle, gazetelerde yazılanlarla anlatılacak bir stat değil. Rakamlarla ifade etmek de anlamsız. Gereksiz. Bu nedenle duygularımı aktarayım.Futbolseverler, Türk Telekom Arena’yı mutlaka görmeli. Bana göre bu stat ile “insanlık suçu” işlendi! Haksız rekabet yaratıldı! Takımlar arası eşitlik bozuldu! Taraftarlar arasındaki mertlik bozuldu!

52 bin Galatasaraylı takımlarını bir şenlik havasında desteklerken, ölümcül seslerle rakiplerini boğarken, biz İnönü’de mi maç izleyeceğiz?

Onlar çoluk çocuk, kadın, genç-yaşlı keyifle modern bir stadın tüm nimetlerinden yararlanırken, bizler itiş kakışla girilebilen yerlerde mi maç seyredeceğiz?

Onlar Başbakan Tayyip Erdoğan’ın himayesinde gerçekleştirdikleri statla her yıl neredeyse 60 milyon dolara yakın gelir elde ederken, bizler 20-30 milyon doları bulmak için takla mı atacağız?

İnönü ile bu stat arasında bir 100 yıllık çağ farkı var. Övünülen Fenerbahçe’ye de bir 10 yıllık fark atacağı kesin.

Dün Habertürk ekibiyle stadı gezerken kıskançlıktan karnıma ağrılar girdi. Duygularımı gizlemek için çaba gösterdim. Arena’yı gezerken anlıyorsunuz, kimse 2010 yılında Galatasaray’ın sportif başarısızlığını hatırlamayacak ama bu statta maç izlemenin, kombine bilet sahibi olmanın ayrıcalığını anlatacak.

Üstü açılır kapanır olmamış. Artık yapılması da zormuş... Varsın öyle olsun, ne olur ki? Henüz yollar yapılmamış. Ne olacak ki? Metrodan in, 10 dakika yürü. İlla kapalı veya açık otoparka gireceğim diye inat etme. Gelecek sezonu bekle.

Başbakan Tayyip Erdoğan’a da kızgınım. Fenerbahçeli değil misiniz? Galatasaraylılara böyle bir hediye vererek bizlerin ne kadar sefil statlarda maç seyretmek zorunda kaldığımızı göstermeniz iyi bir şey mi? Bu insanlığa sığar mı? Biz de istiyoruz. Lütfen destek!

Şakası bir yana.

Gerçekten Galatasaraylılar gurur duyabilir. Bu statta mutluluğun da, üzüntünün de, galibiyetin de, mağlubiyetin de farklı yaşanacağına eminim. Bu stadın Türk futboluna çağ atlatan eserlerden birisi olacağına hiç kuşkum yok. Şimdiden 20 bin kombine bilet satılmış. Tüm localar, galiba 154 tane hepsi 3 yıllığına kiralanmış. Tavsiyem, Galatasaraylılar takımlarına öfkelenmeyi bırakarak bir an önce koltuk kapmalı. Yoksa bir gökdelenden sahayı seyretmeye benzeyen çatıya yakın oturmak zorunda kalırlar.

Bir de dikkatimi çekti. Basın kuruluşlarının maçları takip eden yazar çizer takımı, statların hep en iyi yerine konuşlanırdı. UEFA kriteri herhalde, şimdi çatıya yakın bir yere alınmışlar. Kuşbakışı sahayı görecekler. Özel bir asansörle, en üst kata çıkacaklar. Kendilerine özel kapalı bir salonları olacak.

Bir de dileğim var. Umarım Galatasaray, Avrupa’da yeni başarılara koşar. Ve ben de (her takımı desteklediğim gibi) onlarla birlikte bu keyfi Türk Telekom Arena’da yaşarım...

Yorumlar