Türk Telekom Arena'ya ulaşım sorunu yok

Galatasaray Spor Kulübü Aralık ayı Divan toplantısında söz alan Başkan Adnan Polat, stadyumla ilgili açıklamalarda bulundu."Hiçbir büyük yapı açıldığında yüzde 100 bitmiş olamaz." diye söze başlayan Polat, " İçindeyken aksaklıklar çıkar ve bunlar tespit edilerek halledilir. Türk Telekom Arena'da da ulaşım ile ilgili eksiklikler olacak. Biz bunu sayın Başbakana arz ettiğimiz vakit, 1 hafta içerisinde geniş bir heyeti stada gönderdi. Devletin kurumları bu konuda kendi aralarında protokolu yaptılar.

Cendere yoluyla bağlantı ile ilgili kararı aldılar, ihaleyi yaptılar, onların yapımı belki gecikebilir ama görüyorum ki Türk Telekom Arena'yı hep Atatürk Olimpiyat Stadı ile karşılaştırıyorlar. Sanki stad dağ başında! Yeni stadımızdan yürüyerek Levent Kanyon Alışveriş Merkezi'ne 20 dakikada gelebiliyorsunuz. Belki birçok insan oradaki alışveri merkezlerindse bırakıp stada yürüyerek gelecekler. Ulaşım sorununu fazla büyütmeyin. Bu kadar felaket edebiyatı yapmayalım. Saatte 30 bin kişi taşıyabilecek metro bitti, ayrıca otobandan giriş var. Olimpiyat'taki gibi bir durum yok burada. Bu stadı kimin bitirdiği önemli değil. Galatasaraylılar bitirmiş olacak. Önemli olan stadın bitmesi. 20 senedir stad konuşuyoruz. Artık bu defteri kapatmamız lazım. Yeni bir defter açmamız lazım. Sayın Başbakan'a mektubumuzu arzettik. Olur vermesi halinde stadımızın açılışını Ocak ayının ortasında yapmak istiyoruz. Ondan sonra 1 sene boyunca çıkacak aksaklıkları, eksikleri biz gidereceğiz. Kulüp olarak da Şubat ayında stada taşınmak istiyoruz." dedi.

Türk Telekom Arena'da Galatasaray Müzesi kuruluyor

Yeni stadımızla ilgili bir müjdeli haberi daha veren Adnan Polat ; "Hasnun Galip'i tamamen boşaltıp, Araştırma Enstitüsü ve amatör sporların müzesi haline getirmek istiyoruz. Stada da Galatasaray futbolun müzesini yapacağız. Lise'deki Galatasaray Müzesi içler acısı. 1 yıldır 3 arkadaşımız orada çalışıyor. Tasnif işlemi bittikten sonra burayı tamamen yenileyip burayı lisemize teslim edeceğiz. Bunların hepsi birbirine bağlı olarak çalışıyor. Eğer taşınmazsak 25 milyon dolar daha zarar edeceğiz. Bunu kaldıramayız'' dedi.  -galatasaray.org

Yorumlar