Arena'da misafir tribünü sorunu

Galatasaray camiası, yıllardır hayalini kurduğu Türk Telekom Arena’ya ocak ayında taşınacak. Sezonun ikinci yarısından itibaren Sarı-Kırmızılılar’ın yeni mabedi olacak Arena’da artık son rötuşlar yapılıyor. Herkes heyecan içinde beklerken, yönetim ise kara kara düşünüyor. Çünkü stat yapılırken önemli bir ayrıntı unutuldu. Türk Telekom Arena’da bütün tribünlerin orta bölümü localara ayrılmış durumda ve toplam 157 loca bulunuyor. Misafir takım taraftarlarının bulunacağı tribünün içinde de localar yer alıyor ve bu iki bölümü birbirinden ayıracak bir engel de bulunmuyor.


rakip taraftara ayrılan bölüm kale arkası 1. ve 2. kat köşe

Çözüm aranıyor
Satışları yapıldığı için, buradaki locaların kaldırılması zor görünüyor. Bu önemli sorunu çözüme kavuşturmak için yönetim bazı planlar üzerinde çalışıyor. Önümüzdeki hafta yapılacak olan stad güvenlik toplantısında bu sorun ele alınacak. Ancak Polat ve ekibinin elini çabuk tutması gerekiyor çünkü bu tehlikeyi ortadan kaldırmak için önlerinde 1 aydan kısa bir zamanları kaldı.


Aslantepe notları
15 Ocak’ta Ajax’la yapılacak olan hazırlık maçıyla kapılarını açacak olan Türk Telekom Arena’da şu ana kadar toplam 16 bin kombine, yaklaşık 5 bin VİP koltuk ve 157 loca satılmış durumda. Ayrıca Açılış maçında ekstradan 18 bin bilet satılması hedefleniyor.

Yönetim, açılış töreni için 10 bin genel kurul üyesini ve eşini davet etti. Sarı-Kırmızılılar’ın, 15 Ocak’ta Türk Telekom Arena tribünlerinin dolmaması gibi bir endişesi bulunmuyor. Arena’nın açılışını, Adnan Polat’ın her fırsatta özel olarak teşekkür ettiği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yapacak.Türk Telekom Arena "Eko" stat oluyor

Başkan Adnan Polat’ın Türk Telekom Arena’yla ilgili büyük bir projesi var. Polat, stat etrafında rüzgar ölçümü yaptıracak. Buradan alınacak veriler, uzmanlarla birlikte masaya yatırılacak. Yapılacak tetkiklerin ardından uygun görülmesi halinde Arena’nın etrafına elektrik enerjisi elde etmek için ‘rüzgar türbinleri’ konulması planlanıyor. Böylecek Türk Telekom Arena, Türkiye’nin ilk ‘eko’ stadı olacak. fanatik

Yorumlar