Arena'nın açılışı Fener'le olsun!

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Türk Telekom Arena Stadı'nın 15 Ocak 2011 Cumartesi günü resmi açılışının yapılacağını ve açılışa Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağını söylemişti. Stadın gala tarihi belli oldu, ancak açılış maçının kiminle oynanacağı kesinlik kazanmadı. Ajax ile görüşen yöneticiler; teklif götürdükleri Barcelona, Milan ve M.United’dan da cevap bekliyor.Öte yandan Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Üyesi Yılmaz Toköz, Türk Telekom Arena'nın açılışında Fenerbahçe ile oynanması gerektiğini aksi takdirde stadın dolmayacağını söyledi.

Toköz yaptığı açıklamada, Fenerbahçe’nin yanı sıra UEFA Kupası kazanan kadronun, Arsenal veya Real Madrid’in 2000 yılındaki takımlarının karmasıyla gösteri maçı yapmasının bir diğer alternatif olabileceğini dile getirdi.

Aslantepe'den rakamlar

Temel atma tarihi: 13 Aralık 2007
İnşaat maliyeti: 160 milyon Euro
Stat kapasitesi: 52 bin 650
Toplam saha boşluğu: 10 bin metrekare
Toplam oturma alanı: 43 bin metrekare
Tribünlerin sahaya yakınlığı: 6 metre
Locaların sayısı: 157
VIP koltuk sayısı: 5 bin 500
Stat dışı park yeri kapasitesi: 2 bin 900
Stat içi park yeri kapasitesi: 2 bin
Katlar: 5 üst, 4 yeraltı
Catering alanları: VIP market alanı,
Premium Food Court, G.Saray Müzesi
Özel alanlar: Galatasaray Mega Store,
VIP Restaurant

Cim Bom, Ziraat Türkiye Kupası’nda Beypazarı Şekerspor ile 11 Ocak 2011 Salı günü yapacağı karşılaşmayla 1964’te açılan Ali Semi Yen'e tamamen veda edecek. G.Saray devre arasında 15 Ocak 2011 tarihinde açılışı yapılacak Türk Telekom Arena’ya taşınacak.

Yorumlar