Ali Sami Yen'de son lig maçımıza çıkıyoruz

Kulübümüzün tarihinde ve Galatasaraylıların kalbinde çok özel bir yeri olan, nice zaferlerimize tanıklık eden, Galatasaray'ımızın yuvası olarak yıllarca hizmet veren Ali Sami Yen Stadı'nda son lig maçımıza çıkıyoruz. Bugün saat 19:00'da Gençlerbirliği ile karşılaşacak olan ekibimizde tek hedef galibiyet.Yıllar boyunca nice zaferler yaşadığımız ve kalbimizde bambaşka yeri olan Ali Sami Yen'e veda vakti yaklaşıyor. Real Madrid, Milan, Dortmund, Manchester United ve daha nice avrupa kulübünü dize getirdiğimiz "Cehennem" e veda etmek elbette bizleri çok üzüyor. Nice şampiyonlukları kutladığımız, hüznü de sevinci de hep beraber yaşandığımız yuvamızdan ayrılmak kolay olmayacak.

Ali Sami Yen'deki son karşılaşmamız ise ; 11 Ocak 2011 tarihinde Beypazarı Şekerspor ile yapacağımız Türkiye Kupası mücadelesi.Bu müsabaka ile *Ali Sami Yen'e veda ediyoruz. Veda gecesi ile ilgili organizasyonlar kulübümüz tarafından ayrıca duyurulacaktır. 15 Ocak 2011 tarihinde ise yeni stadımız *Türk Telekom Arena'nın resmi açılışı gerçekleşecek.

Bugün oynanacak müsabakayla ilgili olarak; Gençlerbirliği ile Ali Sami Yen'de oynadığımız 39 müsabakanın 26'sından galibiyet ile ayrıldık. 5 karşılaşmada mağlup olduk. Taraflar 8 karşılaşmada yenişemediler. Karşılaşmanın hakemi Yunus Yıldırım. Hava sıcaklığının 2 ile 6 derece olması bekleniyor. Milan Baros'un sakatlığı devam ederken, Mustafa Sarp ve Serkan Kurtuluş'un ilk 18'de olması beklenmiyor.

Muhtemel 11'ler

GALATASARAY: Ufuk, Sabri, Neill , Gökhan Zan, Hakan Balta, Cana, Barış, Ayhan, Aydın, Kewell, Pino

GENÇLERBİRLİĞİ: Serdar, Orhan Şam, Aykut, Kulusiç, Murat, Serkan, Cem Can, Oktay, Soner, Billy Mehmet ,Hurşut

Yorumlar