Yönetim Kurulu Türk Telekom Arena'da

Galatasaray Yönetim Kurulu haftalık olağan toplantısını bugün Türk Telekom Arena'da gerçekleştirecek. Saat 17.00'de başlayacak olan toplantıda sarı-kırmızılı idarecilerin, sezon başından bu yana beklenen performansı gösteremeyen bazı oyuncularla ilgili radikal kararlar alacağı, ancak harekete geçmek için ilk yarının sona ermesinin beklendiği öğrenildi.

11. hafta sonunda liderin 10 puan gerisinde kalan Galatasaray'ın, yeni stada iddiasız bir şekilde gitme tehlikesiyle karşı karşıya olmasından büyük rahatsızlık duyan yönetimin, ilk planda bütün oyunculara ağır para cezaları verilmesini planladığı kaydedildi.

Sarı-kırmızılı yönetimin hedefindeki oyuncuların başında Trabzonspor deplasmanında yaptığı hatayla tepki toplayan Servet Çetin ile eski görüntüsünden çok uzak olan Hakan Balta'nın bulunduğu vurgulandı. Ayrıca sakatlıklardan kurtulamayan Gökhan Zan, hayal kırıklığı yaratan Serdar Özkan gibi oyuncuların gözden çıkartıldıkları, Teknik Direktör Hagi'nin raporuna göre Mustafa Sarp, Barış ve Ali Turan'ın durumlarının da ele alınacağı belirtildi.
Kalede Ufuk ve Aykut'un yeterli güveni vermediğini düşünen yöneticilerin, 1 numara için teknik kadronun fikrini soracakları, bu sezon ikinci Gökhan Zan olarak nitelendirilen ve sürekli sakatlığı ile gündeme gelen Baros'un yerine mutlaka alternatif bir golcü alacakları bildirildi. Karabükspor'un golcüsü Emenike için ortaya atılan transfer iddiaları ise yalanlandı.

Marşlarla inledi
Galatasaray'ın sezonun ikinci yarısında taşınacağı Türk Telekom Arena'da geçtiğimiz günlerde özel bir test yapıldı. Sarı-kırmızılıların, boş statta kulüp marşlarını çaldıkları bildirildi. Olaya şahit olanların atmosferden bir hayli etkilendikleri ifade edildi. Stadın marş testinden başarıyla geçmesi yetkilileri sevindirirken, sarı-kırmızılı yönetimin görkemli bir açılış için ünlü kulüplerle temaslarını sürdürdüğü öğrenildi. Bilindiği gibi Başkan Adnan Polat, açılış maçını Avrupa'nın dev takımlarından biriyle oynamak istediklerini açıklamıştı.

Nevzat Dindar/Milliyet

Yorumlar