Medyada tartışılıyor: Aslantepe'ye gitmeli mi?

Alınan yenilgiler sonrasında yükselen tepkileri olağan karşılamak gerekir. Takımımızın içinde bulunduğu durum elbette taraftarından, yöneticisine kadar hiçbir Galatasaraylıyı  memnun etmiyor dahası geleceği dönük bir umut da vermiyor. Son zamanlarda eleştrilerin bir biçimi ise Aslantepe üzerinden gerçekleştirilmeye başlandı. Fanatik gazetesinin öncülüğünü yaptığı bu yaklaşıma yine aynı gazetenin eski yöneticilerle yaptığı röportajlar da eklendi. İşte onlardan bazıları;

Ali Dürüst (Eski İkinci Başkan): Niye gitmekte ısrar ediyorlar anlamıyorum. Ben bu sonuçlardan önce de acele etmemek gerektiğine inanıyordum. Belki de bizim bilmediğimiz bir taahhütleri vardır. Üstesinden nasıl geleceklerini yakından izliyoruz. İşlerine fazla da müdahale etmek yakışık almaz.

Alp Yalman (Eski başkan): Eğer Galatasaray yönetimi, Aslantepe’ye gitme kararı verdiyse, hazırlıklarını dört dörtlük yapmıştır. Yani, bu işe sadece Galatasaray genel kurulunun seçtiği yöneticiler karar verir. Yeter ki Galatasaray’ın en büyük derdi bu olsun.

Faruk Süren (Eski başkan): Dört başı mamur bir şekilde gidilmesi gerekir. Stadın yolu, iç dekorasyonu, takımın durumunu dört dörtlük bir hale getirdikten sonra bu büyük projeyi hayata geçirmek daha anlamlı olur. Eksik bir iş yapmak, genellikle artı yerine size eksi getirir.

İrfan Aktar (Divan Kurulu Başkanı): Taşınma günü geldiğinde negatif ve pozitif değerler karşılaştırılır. Galatasaray’ın lehine hangisi oluşuyorsa, tercih kullanılır.

Hayrettin Kozak (Galatasaraylılar Derneği eski başkanı): Zaten gecikmiş. Bugün açmakla gelecek sezon başında açmanın bir farkı yok. Bileti alanlar da itiraz etmez, neticede biletleri Galatasaray’da. Ayrıca yollar çok eksik. Seyrantepe köprülü kavşak projesinde yer alan cendere yolunu kullanarak, stadın araç trafiğini rahatlatacak çevre yollarının stat açılışına yetişmesi mümkün değil. Tam bitirdikten sonra stadı açmak gerekir.

Ergun Gürsoy (Eski ikinci başkan): Na tamam gitmemek gerek. Olimpiyat Stadı’nda daha önce bu olumsuzluğu yaşadık. Stada giriş, çıkış zor olursa, taraftar o staddan soğuyabilir. Aynı Olimpiyat Stadı’nda olduğu gibi. Takımın durumu ise çok önemli değil. Başarısız olan bu takımı da Galatasaray taraftarının yalnız bırakmayacağına eminim.

Yine bugünkü Sabah Gazetesi haberine göre ise Galatasaray'ın profesyonellerinin, yönetime "Stadın yolları tamamlanmadı. Ağustos ayına kadar tüm ulaşım alternatifleri hazır olduğunda TT Arena'ya geçelim" önerisini getirdiği, konu hakkında son kararı ise hafta sonunda bayram tatilinden dönmesi beklenen Başkan Adnan Polat'ın vereceği söyleniyor. Bir taraftan ise resmi açılış konusunda atılmış ciddi adımlar var ve 15 Ocak'ta Başbakan'ın katılımı ile bir açılışın yapılması planlanıyor.Olan yine  kafası karıştırılmaya çalışılan Galatasaray taraftarına oluyor.

seyrantepesporkompleksi.org

Yorumlar