Kewell: Türk Telekom Arena'da oynamak için sabırsızlanıyoruz

Galatasaray Televizyonunda yayınlanan "Son Pas" programına konuk olan yıldız futbolcumuz Harry Kewell, Ali Sami Yen'de oynayacağımız son derbi müsabakasını değerlendirirken, yeni stadımız Türk Telekom Arena hakkında da açıklamalarda bulundu.Pazar günü Beşiktaş’la çok önemli bir mücadeleye çıkacağız. Senin adına Beşiktaş maçlarının iyi gittiğini söyleyebiliriz. İlk sezonunda İnönü’de sağ ayağınla çok şık bir gol atmış, geçtiğimiz sezonsa Baros’a asist yapmıştın. Bu hafta da senden gol bekleyebilir miyiz? Karşılaşma hakkında neler düşünüyorsun?

Kişisel olarak konuşmak gerekirse maçlarla ilgili yorum yapmayı çok sevmiyorum. Çünkü yorum yapacak bir insan varsa, o kişi teknik direktörümüzdür. Mutlaka çok önemli bir maç, ama bu tip bir yorum yapılacaksa bu da teknik direktörümüzün yorumu olacak. Maça konsante olmuş durumdayım. "Geçtiğimiz sene asist yaptım, ondan öncesindeyse gol attım" gibi düşüncelere kapılmıyorum. Tamamen maçlara konsantre oluyorum, Beşiktaş maçı da böyle olacaktır.

Ali Sami Yen’de artık son maçları oynuyoruz, yavaş yavaş veda zamanı geliyor. Galatasaray taraftarının karşısına çıktığında neler hissediyorsun?

Daha önce bunu binlece kez söylediğimi hatırlıyorum, taraftar burada inanılmaz. Farklı bir ülkede, farklı bir kulüpte böyle bir taraftar topluluğu bulmanıza imkan olmadığını düşünüyorum. Hala ailemden maçı izlemeye gelenlere ilk olarak taraftarı seyretmelerini söylüyorum. Sizin de belirttiğiniz gibi Ali Sami Yen’de iki maçımız daha kaldı. Bu iki maçtan üçer puanı alıp, Ali Sami Yen’e galibiyetlerle veda etmek istiyoruz. Bundan sonra hiçbir şeyi düşünmeden tamamen işimize odaklanıp, önümüzdeki maçı düşünüp üç puanı istememiz gerekiyor. Üç puana odaklanmak, Ali Sami Yen gibi güzel ve muhteşem bir atmosfere sahip olan stadı da iki galibiyetle uğurlamak isteriz.

Yeni stadımızla ilgili düşüncelerin neler? Orayı da gidip gezdiniz, ortamı gördünüz.

Orada oynamak için sabırsızlanıyoruz. Bazen yanından geçerken bakıyorum. Eşimle beraber geçen gün arabayla yanından geçtik ve mükemmel bir tablo gördük. Orada çok iyi bir iş olduğunu, çok iyi çalışıldığını düşünüyorum. Biz de futbolcular olarak bir an önce o statta oynamak istiyoruz.

Yorumlar