Galatasaray: 1 Beşiktaş: 2

Ali Sami Yen'de çıktığımız son derbi müsabakasında Beşiktaş'a 2-1 mağlup olduk. Karşılaşmaya hızlı başlayan ekibimiz henüz ilk dakikalar itibariyle oyuna ağırlığını koydu. Kewell, Elano ve Sabri ile bulduğumuz fırsatlara karşın beklenilen son hareketleri yapamadık. Henüz ilk Beşiktaş atağında (8. dakikada) Ali Turan önce top kaybı yaptı ardından  kaybettiği topu ve rakibi Holosko'yu ceza sahası içine kadar kovaladı ve son müdahalesini yaptı. Bu pozisyonda hakem Cüneyt Çakır penaltı noktasını gösterdi. Penaltıyı gole çeviren Guti Beşiktaş'ı 1-0 öne geçirdi.

İlk yarı boyunca Pino ve Kewell ile gole çok yaklaşan ekibimiz, son vuruşlarda  ne yazık ki başarılı olamadı. Gelişen Beşiktaş kontra ataklarından da tehlike çıkmayınca ilk yarıyı 1-0 mağlup kapattık.

İkinci yarıya da baskılı başladık. Beşiktaş savunmada dikkatli ve kontra ataklarla tehlike oluşturma arzusundaydı ancak ekibimiz çok önemli pozisyonlar yakaladı. Elano ve Kewell başta olmak üzere yaptığımız ataklarda  gole çok yaklaştık ancak bir yandan da gelişen Beşiktaş ataklarında da kalemizde tehlikeler yaşamaya başladık. 67. dakikada Holosko'nun şutu direkten dönerken, hücuma çıkan ekibimizin savunma güvenliğini yitirdi. Bu dakikalarda kalemizde bir kaç tehlikeli pozisyon gördük ve 79. dakikada Guti'nin ortasına kafa vuruşu yapan Nobre Beşiktaş'ı 2-0 öne geçirdi.

İkinci gol sonrasında moral olarak da düşen ekibimiz ve protestolara başlayan taraftarımız vardı. Maçın son anlarına süre tepkilerde yönetim ve çeşitli futbolcular nasibini aldı. 91. dakikada orta sahada Kewell ile başlayan atakta yine Kewell ile golü bulduk ve skor 2-1'e geldi. Karşılaşmada başka gol olmayınca Ali Sami Yen'deki son derbimizden mağlubiyetle ayrıldık.

Galatasaray
Ufuk, Ali (Dk.46 Mehmet Batdal) Servet (Dk.65 Barış), Neill, Hakan, Cana, Ayhan, Sabri, Elano (Dk.71 Baros), Pino, Kewell

Yedekler: Aykut, Gökhan, Insua, Barış, Mehmet, Baros, Emre

Beşiktaş
Cenk, Hilbert, İbrahim Toraman, Ersan, İsmail, Ernst, Aurelio, Guti, Tabata (Dk.74 Necip), Holosko (Dk.86 Ali Kuçik), Nobre

Goller: Dk. 9 Guti - penaltı, Dk.79 Nobre (Beşiktaş), Dk 91 Kewell (Galatasaray)

Sarı kart: Hilbert, Nobre, Holosko (Beşiktaş), Sabri, Cana (Galatasaray)

Yorumlar