Ulaştırma Bakanı Türk Telekom Arena'yı ziyaret etti

Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım ve Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Sayın Adnan Polat, inşaatı devam etmekte olan yeni stadımız Türk Telekom Arena’ya bugün bir ziyarette bulundular. TOKİ Başkanı Sayın Erdoğan Bayraktar’ın da bulunduğu ziyarette Yıldırım ve Polat, stadın bağlantı yolları ile ilgili tetkikler yaptılar.

Düzenlenen basın toplantısında konuşan Başkan Adnan Polat, hoşgeldiniz mesajıyla başladığı konuşmasına “Türk Telekom Arena’nın final günlerine geldik. Bununla ilgili yoğun çalışmalarımız sürüyor. Burada sadece inşaat işleriyle değil, ulaşımla ilgili de meseleleri en üst düzeyde çözümlemek için, Sayın Bakanımız, Sayın Müsteşarımız ve TOKİ Başkanımız da burada. Büyükşehir Belediyesi’nden görevli arkadaşlarımız da burada. İçerideki dekorasyon çalışmalarıyla birlikte inşaat çevre düzenlemesi ve ulaşımla Ocak ayında stadımızın açılışını yapmış olacağız” sözleriyle devam etti.

Polat, “Bu statta emeği geçen çok insan var. Muhakkak ki açılışta hepsini hatırlayacağız. Ancak özellikle altını çizerek vurgulamak istiyorum ki bu projenin başından sonuna kadar hem verdiği kararla hem de süreci sürekli olarak takip edip bizleri yalnız bırakmamasıyla Sayın Başbakan’a müteşekkiriz” diyerek önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, ardından yeni stadımızı ziyaret eden Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar’a teşekkür ederek sözlerine son verdi.

Başkan Polat'ın ardından söz alan TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar ise Türk Telekom Arena inşaatının başından bu yana yaşadıkları sıkıntı ve zorluklardan söz ettiği konuşmasında, her şeye karşın inşaatın planlanan sürede biteceğini vurguladı.

“Birçok olumsuzluklar yaşandı. Başbakanımızın kararlı talimatları, TOKİ’nin üzerine aldığı sorumluluğu hızlı şekilde yerine getirmesi, Ulaştırma Bakanlığı’nın çok ciddi yardımlarıyla çevredeki yolların düzenlenmesi sonucu tüm sorunlar çözüldü” diyen Bayraktar, Türk spor camiasına, Türk futboluna dünyanın en modern spor kompleksini kazandırmak üzere olduklarının müjdesini verdi.

Büyük bot için, fotoğrafların üzerine tıklayınız.

Büyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınız

Toplantıda en son sözü alan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ise “Türk Telekom Arena’nın sonuna yaklaştık, sayılı günler kaldı. Ocak ayı içerisinde yapılacak açılışta, Türkiye’nin ilklerine sahip, 2016 standartlarına göre yapılmış, en büyük en önemli stadını spor camiamıza kazandırmış olacağız” diyerek sözlerine başladı. Binali Yıldırım, “En başından beri bu projeye emek veren, bu stadyumun fikir babası, bugün aramızda olmayan Sayın Özhan Canaydın’a teşekkür ediyoruz” sözleriyle rahmetli başkanımız Özhan Canaydın’ı andı.

Yıldırım, konuşmasına “Olimpiyat Stadı’nı da biz yaptık. Ama orası açıldığında yaşanan sorunları hepimiz hatırlıyoruz. Stadyum on dakikada boşalıyor, ancak insanlar saatlerce yollarda kalıyordu. Keyif için yapılan bir organizasyon, kaosa dönüyordu. Bu tür zorlukların bu stadımızda da yaşanmaması için Sayın TOKİ Başkanı, Galatasaray camiası, Karayolları Genel Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi bir araya gelerek, emek vererek, hem stadın en iyi şekilde yapılıp hizmete girmesi hem de stada yapılacak bağlantıların eş zamanlı olarak tamamlanması için güzel bir çalışma gerçekleştirdi” sözleriyle devam etmesinin ardından bugün yapılan ziyaretin nedenini açıkladı.

“Arkadaşlarımızın yaptığı çalışmaya göre daha önce kararlaştırılan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne ana giriş çıkış yolları dışında başka birkaç noktadan daha dağıtım yapılması ihtiyacı olduğunu tespit ettik. Stadın ve çevresindeki yolların boşalmasının ortalama bir saat içerisinde tamamlanması gerekiyor. Bunun için de yeni bağlantı yolları yapma ihtiyacı ortaya çıktı. Bugün bunun kararını verdik, bu toplantının yapılma amacı budur. Biz de Ocak ayında açılışı yapılacak stadı, acaba açılış öncesinde herhangi bir sıkıntı aksama var mı diye yerinde görmeyi arzu ettik.”

“Her türlü soruna rağmen bu projeyi en öncelikli proje olarak hükumetimiz, başta Başbakanımız ele aldı. Onun talimatıyla olmaz işler olur hâle geldi. Ve bugün güzel İstanbul'umuza bu muhteşem eseri kazandırmaya hazırız. Bu projede emeği geçen herkesi kutluyorum. TOKİ Başkanı, Galatasaray Başkanı ve ekibi, yüklenici firmalar Varyap ve Uzunlar’a teşekkür ediyoruz. Bunun yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni gösterdiği katkı ve destekten dolayı tebrik ediyorum, şükranlarımı sunuyorum. Ve ayrıca bu stada ismini veren Türk Telekom’a da yine tebriklerimi sunuyorum” diyen Yıldırım, “Bu stat, Türkiye’nin sporda nereden nereye geldiğini bütün dünyaya gösteriyor. Artık Türkiye futbolda da basketbolda da başa güreşen ülkelerden oldu. İnşallah burada çok güzel spor müsabakalarına şahit olacağız” sözleriyle konuşmasını noktaladı. galatasaray.org

Yorumlar