Türk Telekom Arena'ya Fatih Terim ve Hakan Şükür

Ligde alınan alınan mağlubiyetler ve Uefa Avrupa Ligine erken veda etmemiz, teknik direktör Frank Rijkaard'ın koltuğunu sallamaya başlamıştı. Ankaragücü karşısında alınan 4-2'lik yenilgi bardağı taşıran son damla oldu ve yönetim kurulu pazartesi günü takımın gidişatıyla ilgili önemli bir toplantı yaptı. Toplantı sonrası alınan kararların hafta içinde açıklanacağını söyleyen Mehmet Helvacı, takımdaki değişikliklerin sinyalini de vermişti.Ntvspor'un haberine göre; Fatih Terim ile biraraya gelen sarı-kırmızılılar resmi tekliflerini iletti. Ancak tecrübeli çalıştırıcı şu an takımın başında Frank Rijkaard yer aldığı için bu öneriyi görüşmenin doğru olmayacağını söyledi. Bu gelişme üzerine sabah saatlerinde Hollandalı teknik adam ile yolların ayrıldığını resmen açıklamayı planlayan Galatasaray yönetimi, Fatih Terim'in kapısını bir kez daha çalacak. Yapılacak bu son toplantının ardından anlaşma kararının çıkması bekleniyor. Tarafların el sıkışması halinde Galatasaray'da resmen 3. ncü Fatih Terim dönemi de başlamış olacak.

Galatasaray'da gündemde olan bir başka isim ise Hakan Şükür. Sportif direktörlük teklif edilen Şükür, düşünmek için süre istedi. Başkan Adnan Polat'ın yalısında gerçekleşen görüşmeyi Hakan Şükür'de doğrularken, karar vermek için süre istediğini ifade etti.

Konuyla ilgili gelişmelerin, Rijkaard' ın Türk Telekom Arena'da takımın başında olma ihtimalini azalttığını söyleyebiliriz.

Yorumlar