Tam kadro Türk Telekom Arena'daydık!

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Adnan Polat, Yönetim Kurulu Üyeleri, Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı oyuncuları ve teknik heyet, yapımı tamamlanmak üzere olan Türk Telekom Arena'yı ziyaret etti.

Kalabalık bir medya ordusunun takip ettiği ve televizyonlardan naklen yayınlanan gezi yaklaşık 1 saat sürdü. Futbolcuların isimlerinin yazılı olduğu kasklarla girdikleri stadyumu ilgiyle dolaşan kafile, toplu olarak poz da verdi. Futbolcularımız kısaca stadın çok güzel olduğunu ifade ederlerken, Ali Turan "Burası dolarsa harika bir atmosfer olur" dedi,Misimovic ise "Burada oynamak mutlukluk verecek" şeklinde görüş belirtti.

Başkan Adnan Polat gezi sonrası medya mensuplarına yaptığı açıklamada "Projede emeği geçen herkese yapım tamamlandığında arıca teşekkür edeceklerini ifade ettikten sonra "iş kendini gösteriyor" derken, projede büyük emeği olan yönetici Işın Çelebi'ye ilk sözü verdi.

Işın Çelebi açıklamasında, "Sayın başkan, yönetim ve bin 200 işçinin burada çok emeği var. Sayın Başbakanımıza çok teşekkür ediyoruz. Başbakanımız bize yol gösterdi, liderlik etti. Başta Adnan Polat olmak üzere tüm G.Saray yönetimi ve 30 milyon taraftarımıza armağan olsun. Bu bir hayalin gerçekleşmesidir. Bu hayalin gerçekleşmesi için ayrıca emeği olan TOKİ Başkanı ve Varyap-Uzunlar'a da teşekür ediyoruz" dedi.

Büyük boy için fotoğrafların üzerine tıklayınız

Büyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınız

Çelebi daha sonra şampiyonluk hakkında iddialı konuşarak; "2010 - 2011 sezonunda buradan şampiyon olarak çıkacağız. Burada hep birkte şampiyonluğu kutlayacağız, bu konuda iddialıyım. Bu da benim, başkanımızın ve futbolcuların vereceği bir armağan olacak" ifadelerini kullandı. Ayrıca Çelebi kamuoyunda oldukça gündem yaratan, vefat eden 2 işçi hakkında da konuşarak; "Vefat eden iki arkadaşımızı da burada yaşatacağız" dedi.

Daha sonra söz alan Başkan Polat ise futbolcuların şaşkınlıkla ve heyecanla stadı gezdiğini ifade ederken, "Bana 'Ocak ayında burada oynacak mıyız?' diye sordular. Koltukların zemine yakın olmasını ise Rijkaard olumlu buldu" dedi. Stadyum için teşekkür edilmesi gereken çok insan olduğunu ifade eden Polat; "Ben de başbakanımıza teşekkür ediyorum. Bu projeyi sahiplendi ve her safhasında problemleri çözdü. Açılışta fikir aşamasından buraya kadar bu projeyi bu noktaya getiren herkesi taktir ve şükranla anacağız"

Başkan Adnan Polat ayrıca taraftara da seslenirken, "Burada ocak ayında ilk maçımızı oynayacağız. Şu an kombine satışlarına yoğun ilgi var ama daha çok ilgi göstersinler. Bu stat yüzde yüz dolu olduğunda Allah diğer takımlara yardım etsin. İnşallah tamamı dolu olarak bu stadyumda oynayacağız."

Başkan Adnan Polat ayrıca stada ulaşımı sağlayacak metronun bitmek üzere olduğunu söylerken; "Sadece Cendere Deresi'ne olan bağlantı yolumuz eksik. Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Haluk Bey o konuyla ilgileniyor. O da tamamlanırsa her şey noksansız olacak" dedi.

Başkan Polat stadyumla birlikte 2 büyük projeleri olduğunu söylerken; "Bunun en önemlilerinden biri de şirketlerin birleşmesiydi. Işın Çelebi nasıl stadyum için 4 senedir emek veriyorsa, fiziki olarak gözükmemese de Sportif ve Futbol A.Ş'nin birleşmesi için de Mehmet Helvacı emek harcadı. Ben kendisine de teşekkür ediyorum. Bu yaptığını büyük bir taktirle karşışıyoruz" dedi.

haber'in videosu için TIKLAYINIZ

Daha sonra sözü alan İkinci Başkan Mehmet Helvacı da iki şirketin birleşmesinin tamamlandığını ifade ederken; "Artık G.Saray tek şirket üzerinden işlemlerini yapacak. Bunun da sonucunu piyasada görüyoruz. Önemli bir yansıma var. Olumlu bir sonuç ortaya çıktı. Basın toplantısı ile ayrıca da bir bilgi sunacağız" dedi.( galatasaray.org)

Yorumlar