Kazakistan Türkiye maçı yarın 19.00'da - Seyrantepe Spor Kompleksi

Sondakika

2 Eylül 2010

Kazakistan Türkiye maçı yarın 19.00'da

Milli Takımımızın 2012 Avrupa Şampiyonası elemeleri A Grubu ilk maçında yarın (3 Eylül 2010 Cuma Günü) Kazakistan ile karşılaşacak. Astana Arena'da saat 19.00'da (TSİ) başlayacak karşılaşmayı Macaristan Futbol Federasyonu'ndan Istvan Vad yönetecek. Vad'ın yardımcılıklarını Zsolt Attila Szpisjak ve Istvan Albert yapacak. Dördüncü hakem ise Peter Solymosi olacak. (Kaynak: Türkiye Futbul Federasyonu)


Karşılaşma TRT tarafından naklen yayınlanacak




A Milli Takım'ın Kazakistan maçı aday kadrosu şöyle:

Kaleciler: Onur Recep Kıvrak (Trabzonspor A.Ş.), Sinan Bolat (Standart Lıege), Cenk Gönen (Beşiktaş A.Ş.)
Savunma Oyuncuları: Gökhan Gönül (Fenerbahçe), Sabri Sarıoğlu(Galatasaray A.Ş.), Ömer Erdoğan(Bursaspor), Servet Çetin(Galatasaray A.Ş.), İbrahim Toraman (Beşiktaş A.Ş. ), Gökhan Zan (Galatasaray A.Ş. ), Hakan Kadir Balta (Galatasaray A.Ş.), İsmail Köybaşı (Beşiktaş A.Ş.)
Orta Saha Oyuncuları: Hamit Altıntop (Bayern Münih), Kazım Kazım (Fenerbahçe), Mehmet Aurelio (Real Betis), Selçuk Şahin(Fenerbahçe), Emre Belözoğlu (Fenerbahçe), Nuri Şahin (B.Dortmund), Selçuk İnan (Trabzonspor A.Ş. ), Arda Turan(Galatasaray A.Ş.), Özer Hurmacı(Fenerbahçe)
Hücum Oyuncuları: Tuncay Şanlı(Stoke City), Semih Şentürk (Fenerbahçe), Sercan Yıldırım (Bursaspor), Nihat Kahveci(Beşiktaş A.Ş.), Halil Altıntop (E.Frankfurt)



Kazakistan Milli Takımı'nın aday kadrosu şöyle:

Kaleciler : Aleksandr Mokin(Ordabasy), Andreı Sidelnikov (Aktobe), Aleksandr Grıgorenko(Shakhter Karagandy)
Savunma Oyuncuları: Rınat Abdulin (Tobol), Aleksandr Kislitsyn(Shakhter Karagandy), Aleksandr Kirov (Lokomotiv Astana), Sergei Karimov (Vfl Wolfsburg), Dmitri Shomko (Irtysh), Vladıslav Chernyshov (Irtysh)
Orta Saha Oyuncuları: Andreı Karpovıch (Aktobe), Sergei Skorykh (Shakther Karagandy), Denis Rodionov (Zhetysu), Evgeniy Averchenko (Aktobe), Azat Nurgaliev (Aktobe), Ulan Konysbayev
(Taraz), Vadim Borovskıy (Shakther Karagandy), Mark Gurman (Lokomotiv Astana)
Hücum Oyuncuları: Nurbol Zhumaskalıyev (Tobol), Sergei Ostapenko (Lokomotiv Astana), Maksım Azovskıy(Lokomotiv Astana), Sergei Khizhnichenko(Atyrau), Gleb Maltsev (Irtysh),

2012 Avrupa Şampiyonası elemeleri A Grubu puan cetveli:









































































TakımlarOGBMAYP
1.ALMANYA0000000
2.AVUSTURYA0000000
3.AZERBAYCAN0000000
4.BELÇİKA0000000
5.KAZAKİSTAN0000000
6.TÜRKİYE0000000



2012 Avrupa Şampiyonası elemeleri A Grubu maç takvimi





























































































































































































TarihEv SahibiMisafir
03.09.2010BELÇİKA-ALMANYA
03.09.2010KAZAKİSTAN-TÜRKİYE
07.09.2010ALMANYA-AZERBAYCAN
07.09.2010TÜRKİYE-BELÇİKA
07.09.2010AVUSTURYA-KAZAKİSTAN
08.10.2010ALMANYA-TÜRKİYE
08.10.2010AVUSTURYA AZERBAYCAN
08.10.2010KAZAKİSTAN-BELÇİKA
12.10.2010BELÇİKA-AVUSTURYA
12.10.2010AZERBAYCAN-TÜRKİYE
12.10.2010KAZAKİSTAN-ALMANYA
25.03.2011AVUSTURYA-BELÇİKA
25.03.2011ALMANYA-KAZAKİSTAN
29.03.2011TÜRKİYE-AVUSTURYA
29.03.2011BELÇİKA-AZERBAYCAN
03.06.2011AVUSTURYA-ALMANYA
03.06.2011KAZAKİSTAN-AZERBAYCAN
03.06.2011BELÇİKA-TÜRKİYE
07.06.2011AZERBAYCAN-ALMANYA
02.09.2011AZERBAYCAN-BELÇİKA
02.09.2011ALMANYA-AVUSTURYA
02.09.2011TÜRKİYE-KAZAKİSTAN
06.09.2011AVUSTURYA-TÜRKİYE
06.09.2011AZERBAYCAN-KAZAKİSTAN
07.10.2011TÜRKİYE-ALMANYA
07.10.2011AZERBAYCAN-AVUSTURYA
07.10.2011BELÇİKA-KAZAKİSTAN
11.10.2011ALMANYA-BELÇİKA
11.10.2011TÜRKİYE-AZERBAYCAN
11.10.2011KAZAKİSTAN-AVUSTURYA

Yorumlar