Adnan Polat: Stadın üstünü biz yapacağız

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Divan Kurulu'nda yaptığı konuşmada, yönetim olarak aldıkları kararların arkasında olduklarını ve mücadelerini sürdüreceklerini söyledi.Polat, kulüp divan kurulunun Eylül ayı olağan toplantısında üyeleri bilgilendirirken, daha önce tünelin ucundaki ışığı gördüğünü söylediğini hatırlatarak, "Galatasaray’ı, her alanda gurur ve keyif veren bir dünya markası olarak büyütmeyi hedefliyoruz. Daha önce ’Karanlık tünelin içindeyiz önümüzü görmüyoruz’, sonra da ’Galatasaray camiasının desteğiyle bu tünelden çıkacağız’, ardından da ’Tünelin ucundaki ışığı gördük’ demiştik. Bugün artık Galatasaray karanlık tünelden çıkmıştır. Bundan sonra atılım ve yatırım dönemidir. 2,5 senedir başkan olarak görev yapıyorum. Nasıl futbol takımının desteğe ihtiyaç varsa bizim de aynı şekilde desteğe ihtiyacımız var" diye konuştu.

Aslantepe - STADIN ÜSTÜNÜ BİZ YAPACAĞIZ

Başkan Adnan Polat yapımı devam etmek olan Türk Telekom Arena ile ilgili olaraksa, “Statla ilgili faaliyetler devam ediyor. Müteahhit firmanın statla ilgili çalışmaları, Büyükşehir’in çalışmaları ve bizim çalışmalarımız var. Mevcut müteahhit ile hazırlıklarımızı sürdürmek istiyoruz. Milyonlarca dolarlık rant kavgası olduğu söyleniyor. 25 milyon TL civarında yapılacak iş var. Burada bir komisyonumuz var. Şartnameler hazırlanıyor, teklifler alınıyor. Bütün bu konuda önde gelen firmaların hepsini davet ediyoruz. Bu tekliflerden en iyi üç tane teklifi komisyonumuz seçiyor ve yönetim kurulumuz kararı veriyor” dedi.

2010-11 sezonunun ilk maçını Türk Telekom Arena’da oynamayı hedeflediklerini ifade eden Adnan Polat, “Ocak aynın ortasına kadar buradaki işleri bitirmek istiyoruz. 2010-11 sezonunun ilk maçını orada oynamayı hedefliyoruz. Fakat bu bir soft opening/ ön açılış olacak. Stadımızın asıl açılışı tüm eksikliklerini görüp giderdikten sonra gelecek yazın sonlarına doğru olacaktır. Bu dünyanın her tarafında böyledir." dedi. Başkan Polat statla ilgili olarak ulaşımla ilgili endişelerini olduğunu da belirtti. Bununla ilgili taleplerini ilettiklerini ifade eden Adnan Polat mutlaka bağlantı yollarının yapılması gerektiğini kaydetti.

Başkan Polat, stadı açılı kapanır çatısı ile ilgili olaraksa, “TOKİ, stadın üst kapağını yapacaktı. Fakat, hem taraftarımız hem camiamız için beklentiler daha da uzayacaktı. Bu aynı zamanda Galatasaray için 25 milyon dolar civarı gelir kaybı olacaktı. Ancak biz TOKİ ile anlaşarak, bu üst kapağı harcanacak parayı, stadın içinde bizim yapacağımız işlemlere kanalize ettik. Şu anda da bu harcamalar yapılıyor. Üst kapağı ise biz daha sonra yapacağız. Bu kapakların takılması için 90 günlük süre gerekiyor. Bu kapaklar daha sonra takılarak yatırımı tamamlamayı hedefliyoruz.'' diye konuştu.

Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, başkan Adnan Polat’ın yaklaşık 40 dakika süren konuşmasının ardından, üyeler söz alarak görüşlerini dile getirdiler.


Üyelerden Ahmet Şenkal, Galatasaray’a saldıran kulüp eski ikinci başkanı gazeteci Fatih Altaylı’nın üyelikten ihraç edilmesini istedi.

Üyelerden Kemal Onar ise futbolda "altyapı" isimlendirmesinin "Öz Kaynak"a çevrilmesini istedi. Bu sırada bir üyenin "Artık akademi oldu" diye seslenmesi üzerine, Arda Turan’a göndermede bulunarak, "Nasıl akademi olacak? Okumadan akademi mi olur? Senin futbol takımının kaptanı başbakana selam gönderiyor, bir küçük büyüğüne bunu nasıl yapabilir, ancak saygılarını sunabilir" dedi.

Eleştirilerin ardından söz alan başkan Adnan Polat, yapılan yayınlar nedeniyle medyaya kızmadığını anlatarak, "Bu konular bir türlü servis ediliyor. Medya bunu araştırmadan yazıyor. Ben televizyona çıkıp açıklama yapmasaydım, bir süre sonra bu olaylar bir gazetenin manşetinde yer alacaktı. Bu senaryoların arkası gelecek. Nedenini de bilmiyorum" dedi.

Polat, bundan sonra medyada yapılan yalan ve maksatlı haberler sonrasında yasal haklarını kullanacaklarını söyledi. (fanatik)

Yorumlar