Beşiktaş'a Özhan Canaydın Parkı açıldı!

Galatasaraylılar Derneği'nin Beşiktaş Belediyesi nezdinde yaptığı girişimler sonucu adı "Özhan Canaydın Parkı" olarak değiştirilen parkın resmi açılış ve anma töreni bu akşam yapıldı. Törene Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Adnan Polat, 2. Başkan Mehmet Helvacı ve yönetim Kurulu üyeleri ile Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, İstanbul Milletvekili Mustafa Özyürek, Can Kıraç, Galatasaraylılar Derneği Başkanı Volkan Karsan ve Dernek Yönetim Kurulu üyeleri ile kalabalık üye grubu katıldı.Törende açılış konuşmasını yapan Galatasaraylılar Derneği Başkanı Volkan Karsan, daha önce adı Çalıkuşu Parkı olan parkın adının Özhan Canaydın Parkı olarak değiştirilmesimde katkıları olan Belediye Başkanı İsmail Ünal'a teşekkür etti. Daha sonra kürsüye gelen merhum Özhan Canaydın'ın oğlu Murat Canaydın "Babamın en çok huzur duyduğu, kendini rahat hssettiğini söylediği Dernek binasının karşısında adının yaşatılacak olması beni çok duygulandırıyor" dedi. Başkan Adnan Polat da konuşmasında "uzun bir süre birlikte çalıştığımız Sevgili Özhan Ağabey'in adının yaşatıacak olması çok güzel. Dilerim bundan sonra da Galatasaray'a katkıda bulunanların isimlerini hep birlikte sonsuza kadar yaşatacağız" dedi. Törende söz alan Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, Özhan Canaydın'ın Maçkalı olduğunu anmımsatarak, kısa bir süre sonra Maçka'da oturduğu evin karşısında heykelinin dikileceğini, eğer orada yer sorunu çıkarsa, heykelin bu parka da konabileceğini söyledi.

Büyük boy için, fotoğrafların üzerine tıklayınız.

Büyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınız

Daha sonra törene katılan davetliler hep birlikte parkın açılışını yaptılar. Galatasaraylılar Derneği'nin Levent'teki binasının karşısında yer alan parkta düzenlenen törenin ardından, 1908 yılında kurulan ve 100 yılı aşarak ikinci yüzyıla uzanan Galatasaraylılar Derneği'nin 103. Kuruluş Günü kutlamaları yapıldı. Burada yapılan kokteyl öncesinde Başkan Adnan Polat, Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal'a bir plaket verdi.

Yorumlar