Ayhan Yılmaz: İstifa! İstifa! İstifa!

Dün gece yurt dışından bir Fanatik okuru mail yollamış, maçın öncesinde, “Ayhan bey” diyor ve ekliyor, “Galatasaray’da herkes birbirinin kuyusunu kazarken, kavga ve kelle avcılığı ile beslenirken, sizin gibi nispeten olaylara olumlu bakan insanlar neden sessiz kalıyor.” Hoşuma gitti bu yaklaşım ilk başta... Sonra maç başladı, ‘olaylara nispeten olumlu bakan’ ben bile olmayan saçlarımı yolmaya başladım! Nasıl olur, daha geçen yıl bu zamanlar, “Rakipleri ne olur endişesi ile maçlarını izlerken, Galatasaraylılar kaç olur keyfini sürüyor” diye yazmış biri olarak, “O Galatasaray, bu Galatasaray nasıl olur” dedim kendime... Sahadaki üçüncü sınıf rakibi kadar bile takım görüntüsü veremeyen bir Galatasaray...

Hadi diyelim yeterince takviye yapamadı yönetim, eleştirelim, hatta istifaya davet edelim... Hadi diyelim, teknik adamlar da sistemden vazgeçti, alacakları paraya, tazminata bakıyorlar... Daha da ileri giderek diyelim ki, futbolcular da, “Aman, bana ne” demeye başladılar... Yahu böylesine rezil bir futbol oynuyorsa koskoca, nam-ı diğer Avrupa Fatihi bir takım, UEFA Avrupa Ligi’nde gruplara kalsa n’olur, kalmasa n’olur!Sağ kanatta bu zamanlar Sabri-Keita vardı, bugün Ali Turan, Serdar Özkan... Daha başka söze gerek var mı arkadaşlar. Taktik yok, sistem yok, mantık yok, akıl yok, yardımlaşma yok, inanç yok, güven yok... Bunca yoklar arasında, Galatasaray’ın var olması mümkün mü?

Arda beyin olarak tükenmiş... Servet de öyle... Baros’un kasları, beyinden gelen emirleri karşılayamıyor. Kale güvensiz... Sakatlar say say bitmez... Orta sahada telaşe müdürleri... Bırakın tribünleri, televizyon başındakilerin de gelecekten zerre umudu yok. Bu hengamede, atsan da nafile, çünkü nasılsa hep yiyorsun sonuçta! Hem de öyle yiyorsun ki, koskoca ve topyekun bir istifa patlar cinsten! Artık bundan kaçış yok!

ayhan yılmaz/fanatik

Yorumlar