Aslantepe' ye nasıl gidilir?


2016 Edit: Seyrantepe metro durağı - Türk Telekom Arena'ya metro ile ulaşım için tıklayınız.


29 Ekim 2010 tarihinde Türk Telekom Arena 'da ilk karşılaşmamıza çıkmayı planlıyoruz peki yeni stadımıza nasıl gideceğiz ? İşte hepimizin merak ettiği soruların belki de en önemlisi yeni stadımıza nasıl ulaşılacağı.. Yazımızda bu soruya dilimiz döndüğünce ve bilgimiz yettiğince yanıt bulmaya çalışıyoruz.

Gerek yurt içinden gerekse de yurt dışından gelen pek çok taraftar Ali Sami Yen 'de maç izlemiştir. İstanbul' un birçok bölgesinden Mecidiyeköy'e ulaşım  oldukça kolay ve hızlı yöntemlerle yapılıyor. Özellikle metrobüs ve köprü geçişlerindeki uygulamalar sayesinde eskiye nazaran Anadolu yakasından ulaşım daha da kolay. Peki Seyrantepe' ye ulaşım bu derecede kolay olabilecek mi?

Bunun deneyini bir taraftar olarak yaptım. Anadolu yakasından Seyrantepe' ye , Türk Telekom Arena' ya, nasıl gidilir ve yolculuk kaç dakika sürer gözlemlemeye çalıştım.

Mecidiyeköy mü  Seyrantepe mi ?

Her ikisi de Şişli' ye bağlı semtler olmasına karşın ulaşım açısından elbette Mecidiyeköy. Ancak şunu da unutmamak gerekir; Ali Sami Yen Stadı yapıldığında Mecidiyeköy merkezilikten çok uzak bir konumdaydı. Zamanla iş merkezi haline gelmesi ve şuan ki konumunu kazanması belirli bir sürecin getirisi.  Bilindiği üzere İstanbul' da araç ve insan yoğunluğu açısından en kalabalık  bölgelerin başında Ali Sami Yen Stadı ve çevresi geliyor. Dolayısıyla A.S.Y Stadı' nın yerine bir stat yapmak akıllıca olmayacaktı. Maç çıkışı 25 bin kişinin yoğunluğunu kaldıramayan bir bölgeye 55 bin kişilik bir kalabalıkla gelmek bir çok problemi de beraberinde getirecekti. Bundan ötürü Seyrantepe' nin seçilmesini makul karşılamak gerekir. Gelelim Seyrantepe'ye. Çeşitli fotoğraflardan da gözlemleyebileceğiniz gibi İstanbul'un "gelişmeye" veya "değişmeye" başladığı semtlerinden biri. Şuan için gözle görülür bir faaliyet olmasa da Türk Telekom Arena ile birlikte (en geç 2-3 yıl içinde) rantsal bir patlama ve değişim yaşanacaktır.

Stada nasıl ulaşırım?

Türk Telekom Arena' ya gitmek için sabırsızlanan biz taraftarların en çok merak ettiği soruya, stada nasıl ulaşılır sorusuna, yanıt bulmaya çalışalım. Öncelikle İstanbul' un ilçeleri ve semtleri arasındaki uzaklığı, yurt içinden gelecek olan taraftarımızı ve hatta yurt dışından gelecek olanları da düşünmek gerekir.

Bir kaç tavsiye: Anadolu yakasından; 103 numaralı otobüs (Ümraniye-Altunizade-Kabataş) ile Kabataş'a gelip, 27SE numaralı otobüse binip Seyrantepe Yolu 1 durağında inin. (Aynı zamanda Seyrantepe Metro Durağı) Ya da  550T numaralı otobüs (Tuzla-Kadıköy-Cevizlibağ) ile gelip, Seyrantepe Yolu durağında inip biraz yürüyerek de stadımıza ulaşabilirsiniz.

Kadıköyden 110 numaralı otobüs ile Taksim' e gelip buradan Taksim metrosu ile Stadımıza ulaşabilirsiniz. (Seyrantepe Durağında henüz test sürüşleri yapılıyor çok kısa bir zaman sonra açılacak.)

Metronun açılması ile ulaşım çok daha rahatlayacaktır. Keza stadın çok yakınına, E80 yolu üzerine, bir otobüs durağı da yapılacağını düşünüyorum.

Avrupa yakası, yurt içi veya yurt dışından gelecek birçok taraftar için; Metrobüs, Metro ve otobüs seçenekleri mevcut. Büyükçekmece' den nasıl gelirim? Esenler Otogar' dan nasıl gelirim yada Atatürk Havalanından nasıl gelirim? sorularına tek tek alternatif üretmek için en kolay ve güvenilir yöntem için : vermiş olduğum linkten i.e.t.t' nin oraya nasıl giderim uygulamasını ziyaret ediniz. Bu şekilde İstanbul' un her yerinden "seyrantepe yolu" durağını seçerek sorgulama yapabilirsiniz. Otobüs duraklarını ve saatlerini, harita üzerinde inceleyebilirsiniz. Takıldığınız yerde iletişim bölümünden bize sorunuzu gönderebilirsiniz.

ORAYA NASIL GİDERİM için tıklayınız.

saygılarla seyrantepesporkompleksi.org

Yorumlar