Aslantepe' ye "kral" geldi!

Galatasaray’ın efsane golcüsü , yılladır büyük bir hevesle oynamayı beklediği Aslantepe’yi gezdi.

Yapımı tamamlanmak üzere olan yeni ‘Aslan sarayı’nı ziyaret eden unutulmaz Kral (Hakan Şükür), duygularını şöyle özetledi: “Yıllarca maketlerine baktık ve hayal ederek oynadık. Ama gerçeği, maketlerinden çok daha güzelmiş...” Hakan’ın bunları söylerken gözlerinin bazen dolduğu bazen güldüğü gözlendi.

BURANIN HAYALİYLE YAŞADIK’
Süper Lig’de “en çok gol atan futbolcu” olma unvanını elinde bulunduran Hakan Şükür, stadın proje müdürü mimar Sarper Ünlü’den bilgiler alırken adeta gözleri yaşardı. Heyecanını gizlemeyen Hakan Şükür, “Bizim jenerasyonumuzdaki futbolcular ve ben, yıllarca yapılacak yeni stadın maketlerine baktık ve ‘Bir gün orada oynayacağız’ hayali ile kendimizi motive ettik. Hayalimiz bir türlü gerçekleşemedi. Burayı görünce, inanın tekrar içimden futbol oynamak geldi” ifadelerini kullandı.

"TEKNİK ADAM OLARAK DÖNEBİLİRİM"
Stadı gezerken yetkililerden sık sık bilgi alan ve tribünlerin oluşturacağı atmosferi hayal eden Şükür, statla alakalı son hayalini şöyle açıkladı: Kim bilir... Futbolcu olarak oynayamadım ama ileride belki teknik adam olarak burada sahaya çıkarım...


"STADI KİM YAPACAK?"
Yapımı süren Türk Telekom Arena Stadı’nın işçileri tarafından büyük ilgi ve sevgi gören efsane oyuncu, istekleri kırmayarak yanına gelen herkesle hatıra fotoğrafı çektirdi. Bir ara bütün işçilerin etrafını sarması üzerine espriyi de patlatan Hakan Şükür, “Herkes buraya gelirse, stadı kim yapacak?” diyerek güldürdü.

"İLK SİZ GEZDİNİZ"
Proje müdürü Sarper Ünlü’nün “Burayı gezen ilk futbolcu siz oldunuz” sözleri ile hüznü mutluluğa dönüşen Hakan Şükür, “Bize oynamak nasip olmadı ama umarım bizden sonra oynayacak olan kardeşlerimiz burada bizden daha büyük başarılara imza atar” temennisinde bulundu.

HTSPOR / ÖZEL HABER / Erhan TELLİ

Yorumlar