26 Ağustos 2010 Seyrantepe Spor Kompleksi Fotoğrafları

Ligin ikinci yarısında maçlarımızı oynayacağımız Türk Telekom Arena yapım çalışmaları devam ediyor.

Stadımızda, saha içindeki vinçlerin dışarıya çıkmasıyla birlikte çim firmasının saha içine girişi için gereken zemin düzeltme çalışmalarına başlandı. Zemin yüksekliği tüm bölgelerde aynı seviyeye getirildikten sonra saha, çim firmasına teslim edilecek ve çimler için gereken altyapı çalışmalarına başlanacak.

Locaların iskelet yapısını oluşturan çelik konstrüksiyonlar tüm loca bölgelerinde ilerlemiş durumda. İskelet yapısının üstü kaplanarak localar bölüm bölüm oluşturuluyor. Aynı zamanda orta şerit dış kaplamaları tamamlanmak üzere. Bununla birlikte bu şeridin alt ve üst kısımlarında kaplama çalışmaları yakında başlayacak. Dış kaplamaların üst kısmında kaplamalar oval biçimde betonu sararak üst kat korkuluklarının iç kısmına dönecek ve stadımıza görsellik katacak.

Büyük boy için, fotoğrafların üzerine tıklayınız.


Büyük ebatı için üzerine tıklayınız
Büyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınızBüyük ebatı için üzerine tıklayınız

Viyadük bölgesinde de çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Viyadük en alt bölümünün inşaatı devam ederken bağlantı yollarının stada ulaşacağı noktalarda düzenleme ve kazı çalışmaları yapılıyor.

Çatı kaplamasında A, E, ve D blok tamamlanmış olup, B, C ve F blokta sona doğru yaklaşılıyor. Çatı saçaklarının montajı ise devam ediyor.

Alt katlarda çalışmalar son hızla devam ederken asansör, yürüyen merdiven, santraller gibi birçok parçanın montajına geçilmiş durumda.

E, D, F blokta büfeler ve tuvaletlerin iç işçiliği tamamlanmak üzere.

Koltuk numunelerin montajı tamamlanmış durumda. Kısa bir süre içerisinde tüm stadyumda koltuk montajına başlanacak.

Arenanın mimari açıdan en önemli öğelerinden birisi olan B blok arkasında inşa edilen dev merdivenin yapımı da devam ediyor. kaynak: galatasaray.org

Yorumlar