Kleve: 0-4 :Galatasaray

Galatasaray Almanya’daki ilk hazırlık maçını ‘geleneksel olarak’ 5. lig takımı FC Kleve ile oynadı. Geçen seneki maç 2-2 bitmişti! Kleve ligini 10. sırada bitirmiş. Tam bir idman maçıydı. Galatasaray sahaya mor, Kleve mavi formayla çıktı.Asist Serdar, gol Batdal
Galatasaray ikinci yarı sahaya beyaz forma ile çıktı. Rakip çok kötü olunca, Sarı-Kırmızılılar’dan iyi futbol beklemek fazla iyimserlik olurdu. Açıkçası yeni gelen transferlerden sırıtan olmadı. Rakip bu kadar zayıf olunca, Galatasaray teknik ekibi de sahaya çıksa kafa kafaya oynardı. Karşılaşmanın önemli anları sadece gol olan dakikalardı. 25. dakikada Baros iki kişiyi geçip sağ ayağının içi ile plaseledi: 1-0. 42. dakikada Sabri’nin sağ kanattan yerden pasına Barış sert vurdu 2-0. 50’de yeni transfer Mehmet Batdal’ın pasına genç Caner sert vurup, skoru 3-0’a getirdi. 70’te rakip defansın arkasına sarkan Serdar Özkan ‘Al da at’ dedi, Mehmet Batdal skoru belirledi: 4-0.

Cana ile 30 dakika
Lorik Cana: İkinci yarı oyuna girdi, 75. dakikada çıktı. Hazırlık maçında bile sert oynadı. 4-5 kilo fazlası var. Uzun paslarıyla dikkat çekti.
Serdar Özkan: Yeni transferler arasında en göze batan isimdi. Sağ kanatta etkili oldu. Galatasaray’daki futbolu ile Beşiktaşlılar’ı kızdıracak gibi.

Ali Turan: İkinci yarı oyuna girdi, sağ bek oynadı. Sert ve basit oyun anlayışı ile iyiydi. Rakip o kadar zayıftı ki, Ali Turan’a iş düşmedi.

Mehmet Batdal: İlk maçında golünü attı. Sürekli Hakan Şükür ile karşılaştırılması en büyük şanssızlığı. Zayıf rakip karşısında etkiliydi.

Musa Çağıran: İlk 45 dakika forma giydi. Biraz heyecanlıydı. Güçlü fiziğinin yanı sıra tekniği yüksek. İlk maçta vasatı aşamadı. Galatasaray formasını giyen 18 yaşındaki bir oyuncu için normal.

kaynak: Raşit Altun/Fanatik

Yorumlar