UEFA 2000 Zaferimizin 10. yılına özel tasarımlar

Öyle bir başladık ki maça... Tribünde üstünlüğü ele geçiren taraftarlarımızın da desteği ile fırtına gibi... Hagi haksız bir kararla kırmızı kart gördü, yılmadık... Bülent sakatlandı, kolunu sardı, devam etti, yılmadık... Çünkü sahada 11 veya 10 kişi değildik... 70 milyon Galatasaraylıydık...

Normal süre 0-0 bitmiş, umudumuz artarak devam etmişti... 95. dakikada Adams'la karşılıklı itişen Hagi'nin haksız bir kararla kırmızı kart görmesine yandık. Ama inanmıştık bir kere... Yılmadık. Ve her geçen dakika devleşen Taffarel'e şahit olduk. 104. dakikada Henry'nin, 108. dakikada Parlour'ın, 112. dakikada Kanu'nun şutlarındaki kurtarışlarıyla gurur duyduk.


UEFA 2000 ZAFERİMİZİN GENİŞ ÖZETİ İÇİN TIKLAYINIZ


Ve penaltılar... Ergün attı... Suker, direğe çarptırdı. Hakan Şükür ağları havalandırdı. Parlour karşılık verdi. Ümit yine kaçırmadı... Vieira'nın şutu direği salladı. Ve Popescu son vuruşu yaptı:

Galatasaray şampiyooooooooon!..

Yer yerinden oynadı! Sevinç gözyaşları sel oldu... Galatasarayımız milenyum diye anılan 2000 yılında yenilgisiz UEFA Kupası'nı alan tek takım olarak tarihe geçti. Bazıları tesadüf (!) dese de, biliyoruz ki onların müzesinde bırakın bu kupanın maketini, çeyrek yüzyıldır Türkiye Kupası bile yok!!!Alkışı hakeden bizmiyiz onlar mı?

Galatasaray Pazarlama A.Ş. 17 Mayıs 2000 tarihinde kazandığımız UEFA Kupası'nın 10. yıl dönümüne özel olarak "BİZ DAHA İYİSİNİ YAPANA KADAR EN İYİSİ BU" sloganıyla hazırladığı tişörtü taraftarlarımızın beğenisine sundu.

Bayan / Erkek ve çocuk bedenlerinde hazırlanan bu özel ürüne siz de tüm Galatasaray Store'lardan ve www.gsstore.org resmi internet sitemizden sahip olabilirsiniz.

Yorumlar