Özhan Canaydın Parkı Açılışı -Video

7 MAYIS 2010 CUMA GÜNÜ Seyrantepe Spor Kompleksi ile ilgili, yönetimimiz tarafından bir basın toplantısı yapılacaktır.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nin karşısında yer alan Özhan Canaydın Parkı'nın açılışında NTV Spor'a konuşan Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, sarı-kırmızılı takımın bu sezonki performansı ve gelecek yıla ilişkin planlarıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Başkan Polat, Türk spor ve Galatasaray tarihinde yerini alan merhum başkan Özhan Canaydın'ın adına park yapılmasından dolayı duyduğu memnuniyetini de dile getirirken, kendilerinin de Canaydın ile ilgili sürpriz bir projelerinin olduğunu ve bunu zamanı geldiğinde açıklayacaklarını söyledi.

ARDA'YA SAHİP ÇIKTI
Son 1 ayda takım kaptanı Arda Turan'ın üzerine gelindiğini belirten Polat, "Arda'nın yakasından düşsünler. Yapılan haberlerin nedenini bilmiyorum. Arda bu sezon 50'ye yakın maç oynadı. Şuanda ligin asist kralı ve ciddi bir sakatlık da yaşamadı. Sezon başında Arda'ya kaptanlık vermekle çok doğru bir hareket yaptım. Kendisine güveniyorum. Yapılan eleştirilere kesinlikle katılmıyorum" dedi.

[caption id="" align="alignleft" width="296" caption="Adnan Polat- NTVSPOR"][/caption]

RESMİ TEKLİF GELMEDİ
Polat, basında çıkan transfer habelerine de açıklık getirdi. Hiçbir futbolcu için kulübe gelen resmi bir teklif olmadığını ifade eden Galatasaray Başkanı, "Transfer haberlerini ben de sizin gibi basından okuyorum. Bize gelen resmi bir teklif yok. Teklif gelmesi ve şartların oluşması halinde yönetim kurulunda görüşürüz. Arda Turan sözleşmeli futbolcumuz. Herzaman söylediğim gibi esir ticareti yapmıyoruz. Kupa kaldırmadan göndermek de istemiyoruz. Her futbolcunun transferi için şartların oluşması gerekiyor. Arda'yı satmak gibi bir düşüncemiz de yok" diye konuştu.

FRANCO YOLCU, AYKUT'LA DEVAM
Fenerbahçe derbisinde yediği hataları gol sonrası kaleyi Aykut'a kaptıran Leo Franco konusuna da değinen Adnan Polat, "Bu şartlar altında Leo Franco'nun Galatasaray'da kalması zor gözüküyor. Sezon sonunda kendisiyle görüşme yapacağız" dedi. Ayrıca Polat, Aykut Erçetin'le sözleşme yenilendiğini de açıkladı.

"LİG 3'ÜNCÜLÜĞÜ BAŞARISIZLIKTIR"
Teknik direktör Frank Rijkaard'ın açıklamalarının aksine lig 3'üncülüğünün başarısızlık olduğunu vurgulayan Galatasaray Başkanı, "Galatasaray için yarıştığı her platformda şampiyonluktan başkası başarısızlıktır. Dünyanın en iyi kadrosunu da kursanız bazen olmuyor. Bu başarısızlık hepimizin. Nasıl ki başarıyı sahipleniyorsak, başarısızlığı da üstlenmeliyiz. Başarısızlık sadece Rijkaard'a değil tüm ekime maledilmeli" ifadelerini kullandı.

"TÜRK YARDIMCI GÜNDEMİMİZDE DEĞİL"
Rijkaard'ın yanına Türk yardımcı antrenör getirilip getirilmeyeceğiyle ilgili soruya ise Polat, "Bu haberler nereden çıkıyor bilmiyorum. Böyle bir gündemimiz yok. Yönetim kurulunda veya Rijkaard'la yapıla ngörüşmelerde hiç konuşulmadı. Teknik kadronun işine karışmayız. Türk yardımcı antrenör, Rijkaard'ın böyle bir isteği olursa göreve getirili" yanıtını verdi.

"BURSASPOR ŞAMPİYON OLSUN"
Şampiyonluk yarışıyla ilgili ise Polat, bu sezon temiz bir lig olmadığını iddia etti ve "Bursaspor'un şampiyon olmasını istiyorum" dedi.

Adnan Polat, son haftalardaki hakem atamaları ve yönetimlerinden de memnun olmadığını belirtti.

RİVA AÇIKLAMASI
Tören sonrası Adnan Polat, 3. köprünün yerinin belirlenmesinin ardından kulübün Riva arazisiyle ilgili girişimlerinin bulunup bulunmayacağı yönündeki soruları yanıtladı.

Polat, "Riva arazisiyle ilgili olarak daha önce, 3. köprünün ihalesinin yapılmasını bekleyeceğimizi söylemiştik. Sadece bu da değil, gayrimenkuldeki konjonktürün normale dönmesinden sonra Riva'da bir şeyler yapmak istiyoruz. Bu iki olgu olmadan Riva'da bir girişimde bulunmayı düşünmüyoruz" diye konuştu. kaynak:ntvspor

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar